OFICJALNIE: Loftus-Cheek opuścił Chelsea. Celem: Mistrzostwa Europy | Andersen jego klubowym kolegą

OFICJALNIE: Loftus-Cheek opuścił Chelsea. Celem: Mistrzostwa Europy | Andersen jego klubowym kolegą
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Chelsea | Fulham

Chelsea postanowiła wypożyczyć Rubena Loftusa-Cheeka do Fulham, przychylając się do woli piłkarza, który chce jak najlepiej przygotować się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Gdy ofensywa transferowa „The Blues” przybierała na mocy, wielu zastanawiało się, jak Frank Lampard zdoła zapewnić odpowiednią liczbę minut tak rozbudowanej kadrze. Z czasem okazało się, że plan Anglika polega na wypożyczeniu perspektywicznych graczy do innych klubów w celu umożliwienia im regularnych występów.

Biorąc to pod uwagę, choć po Rubena Loftusa-Cheeka zgłosiły się Southampton, West Ham United czy Aston Villa, „The Blues” przystali na propozycję jednego z beniaminków Premier League. W tym przypadku było to Fulham.

Od tego momentu ruszyła procedura testów medycznych, a miało to związek po części z wcześniejszą kontuzją zawodnika, która wyłączyła go z gry na osiem miesięcy. Finalnie 24-latek przeszedł badania pomyślnie i efektem tego są przenosiny na Craven Cottage.

Zanim „Biali” potwierdzili angaż środkowego pomocnika, zespół na takich samych zasadach, czyli wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2021 roku bez opcji wykupu, wzmocnił stoper Joachim Andersen.

Teraz Scott Parker liczy, że uda się utrzymać londyński klub na najwyższym szczeblu rozgrywek w Anglii, choć zadanie to z pewnością nie będzie łatwe, o czym świadczy fakt, iż na tym etapie nie udało się uzbierać choćby jednego „oczka”.

Loftus-Cheek był jednym z najjaśniejszych punktów „The Blues” w sezonie 2018/2019, gdy w 40 występach strzelił 10 goli i pięciokrotnie asystował. Jego celem jest zatem odbudowanie nie tyle dyspozycji, co wiary we własne umiejętności w kontekście Mistrzostw Europy.

Co do pozyskanego defensora, on trafił do Olympique’u Lyon 12 miesięcy temu za 24 miliony euro, ale jak dotąd nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

Fulham podczas letniego okna transferowego łącznie dokonało ośmiu wzmocnień. Oprócz wspomnianych graczy, pozyskano jeszcze Mario Leminę, Kenny’ego Tete, Alphonse’a Areolę, Olę Ainę, Antonee’a Robinsona i Ademolę Loomana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy