OFICJALNIE: Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów będzie powtórzone

OFICJALNIE: Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów będzie powtórzone fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

Atlético Madryt poprosiło UEFA o wyjaśnienia po tym, jak doszło do kuriozalnej pomyłki podczas losowania par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Organizator rozgrywek doszedł o wniosku, że w tej sytuacji trzeba powtórzyć procedurę.

Wszystko zaczęło się przy losowaniu rywala dla Villarrealu. Wśród możliwych klubów błędnie umieszczony został Manchester United, z którym Hiszpanie mierzyli się już w fazie grupowej. Ostatecznie „Żółtej łodzi podwodnej” przydzielony został Manchester City.

Zaraz potem doszło do następnej wtopy. Tym razem osoby czuwające nad przebiegiem losowania zapomniały dołączyć kulkę z „Czerwonymi Diabłami” jako potencjalnego przeciwnika dla Atlético Madryt. W efekcie losowano go z pięciu, a nie regulaminowych sześciu drużyn. Ostatecznie wybór padł na Bayern Monachium.

Oburzenia całą sytuacją nie kryli „Los Rojiblancos”, którzy złożyli już skargę w tej sprawie. Została ona rozpatrzona pozytywnie i w związku z tym UEFA przeprowadzi losowanie jeszcze raz. Poprzednie wyniki zostały bowiem unieważnione. Madrytczyków w ich działaniach wspomógł Villarreal.

Organizator rozgrywek pomyłkę tłumaczy błędem technicznym oprogramowania.

Start o godzinie 15:00.

Zespoły zakwalifikowane do fazy pucharowej:

Benfica,

Sporting,

Manchester City,

Atlético Madryt,

Manchester United,

Real Madryt,

Bayern Monachium,

Liverpool FC,

Red Bull Salzburg,

Inter Mediolan,

Juventus,

Ajax,

Lille,

Paris Saint-Germain,

Villarreal,

Chelsea.

Pierwsze mecze 1/8 finału odbędą się 15-16 oraz 22-23 lutego. Rewanże zaplanowano na 8-9 i 15-16 marca.

***

Liga Mistrzów: Poznaliśmy pary 1/8 finału! [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy