OFICJALNIE: Louie Barry w Barcelonie

OFICJALNIE: Louie Barry w Barcelonie fot. FC Barcelona
Rafał Bajer
Źródło: FC Barcelona | Sport

W oczekiwaniu na transfer Antoine'a Griezmanna Barcelona zakontraktowała Louiego Barry'ego.

FC Barcelona jest łączona z wielkimi transakcjami z udziałem Griezmanna czy też Neymara, ale nie zapomina o wzmacnianiu swoich młodzieżowych drużyn. Do Katalonii przeprowadzi się utalentowany Anglik - Louie Barry. 16-latek do tej pory występował w West Bromwich Albion, ale jego kontrakt dobiegł końca, dlatego też mógł poszukiwać nowego pracodawcy.

Napastnik znajdował się na celowniku wielu europejskich ekip, a w pewnym momencie najbliżej jego pozyskania było Paris Saint-Germain. Zawodnik udał się nawet na testy medyczne do Paryża, lecz Barcelona przeprowadziła wtedy ostateczny atak i zdołała przekonać gracza, by ten wybrał przenosiny na Camp Nou.

„Barça” będzie musiała zapłacić ekwiwalent za wyszkolenie piłkarza, nawet jeśli transakcja odbyła się na zasadzie wolnego transferu. Barry podpisał trzyletnią umowę i w najbliższym sezonie będzie się szkolił pod okiem trenerów drużyny Juvenil A, czyli zespołu U-19.

Barry na co dzień występuje na pozycji środkowego napastnika, ale z powodzeniem może grać także na prawym skrzydle. Obecnie reprezentuje on młodzieżowe kadry Anglii, ale ma też możliwość gry w reprezentacji Irlandii.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy