OFICJALNIE: Lucas Leiva kończy karierę. „Zdrowie jest najważniejsze”

OFICJALNIE: Lucas Leiva kończy karierę. „Zdrowie jest najważniejsze” fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Grêmio Porto Alegre | Lucas Leive [Twitter]

Były pomocnik Liverpoolu, Lucas Leiva, ogłosił przejście na emeryturę w wieku 36 lat z powodu choroby serca. Doświadczony pomocnik po usłyszeniu poważnej diagnozy nie zamierzał ryzykować własnym zdrowiem.

Lucas Pezzini Leiva od lipca minionego roku występował dla macierzystego Grêmio, kończąc tym samym swoją niemalże piętnastoletnią przygodę na Starym Kontynencie.

Byłego reprezentanta Brazylii kojarzy się głównie z pobytu w szeregach Liverpoolu, dla którego rozegrał prawie 350 spotkań, notując siedem goli i 21 asyst. Z „The Reds” sięgnął po jedno trofeum za zwycięstwo w Pucharze Ligi Angielskiej. W tym czasie 36-latek dał się poznać jako nieustępliwy zawodnik, harujący wytrwale dla dobra drużyny.

Jego drugim, i jak się okazało ostatnim, przystankiem w europejskiej karierze było włoskie Lazio, gdzie spędził również udany czas.

W końcu jednak Lucas Leiva wrócił do ojczyzny. Niestety, chwilę później został zmuszony do zakończenia kariery.

Podczas jednych z rutynowych grudniowych badań u 22-krotnego reprezentanta Brazylii wykryto niepokojące zmiany sercowe. Dokładna diagnoza potwierdziła, że na jego centralnym narządzie układu krwionośnego odnaleziono blizny. Lekarze natychmiastowo doradzili 36-latkowi porzucenie sportowej kariery, ponieważ dalsza gra wiązała się ze zbyt dużym ryzykiem.

- Doradziliśmy Lucasowi, aby nie kontynuował aktywności na wysokim poziomie, ponieważ może to stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - wyjaśniał lekarz, Marcio Dornelles.

Podczas niezwykle wzruszającej konferencji prasowej w piątek Lucas Leiva ogłosił, że żegna się boiskiem.

To był trudny okres. Myślę, że to pierwszy raz, kiedy płakałem nad tą sprawą. Mogę tylko podziękować. Kończę tam, gdzie bym chciał, a nie tak, jak bym chciał. Jestem pewien, że rozpocznie się nowy cykl. Miałem wiele nadziei, że może się to odwrócić, ale tak się nie stało. Moje zdrowie jest na pierwszym miejscu - oznajmił zawodnik, który w zawodowym futbolu rozegrał 586 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy