OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RFEF

Luis Enrique nie jest już selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii, o czym federacja poinformowała we wczesne czwartkowe popołudnie.

Reprezentacja Hiszpanii była przed Mistrzostwami Świata typowana do walki o końcowy triumf. Wydawało się bowiem, że Luis Enrique dysponuje mocną i wyrównaną drużyną, co pozwoli rywalizować o medale.

Wszystko dla tej ekipy zaczęło się rzeczywiście bardzo dobrze, bo na wstępie mundialu pokonała aż 7-0 Kostarykę.

Później było już jednak tylko gorzej, bo remis z Niemcami (1-1) i porażka przeciwko Japonii (1-2) poskutkowały tym, że Hiszpania zajęła w swojej grupie dopiero drugie miejsce.

W związku z tym w 1/8 finału musiała mierzyć się z teoretycznie mocniejszym zespołem, którym okazało się Maroko.

Lepsi okazali się przedstawiciele Afryki, którzy pokonali rywala po rzutach karnych.

Od kilkunastu godzin mówiło się, że oficjalny komunikat w sprawie pożegnania Luisa Enrique to tylko kwestia czasu i te zapowiedzi znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości we wczesne czwartkowe popołudnie.

„Kierownictwo sportowe RFEF przekazało prezydentowi raport, w którym przyznano, że należy rozpocząć nowy projekt dla hiszpańskiej reprezentacji. Wszystko to, by doprowadzić do poprawy rezultatów w przyszłości i skorzystać z dobrej pracy, którą wykonał Luis Enrique. Prezes Luis Rubiales oraz dyrektor sportowy José Francisco Molina przekazali decyzję trenerowi” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Luis Enrique, który w przeszłości pracował też w Romie, Celcie i FC Barcelonie, odpowiadał za wyniki „La Furia Roja” od lipca 2018 roku z przerwą, spowodowaną kwestiami rodzinnymi. W tym czasie udało mu się nie tylko dokonać zmiany pokoleniowej, ale też osiągnął półfinał EURO 2020.

Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi. Głównym kandydatem jest Luis de la Fuente, 61-letni selekcjoner reprezentacji Hiszpanii do lat 21.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy