OFICJALNIE: Luis Suárez (nie ten) wrócił do LaLigi. Rekord transferowy Granady

OFICJALNIE: Luis Suárez (nie ten) wrócił do LaLigi. Rekord transferowy Granady fot. Granada CF
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Granada | Watford

Granada poinformowała o zakontraktowaniu Luisa Suáreza.

22-latek przed długie tygodnie pozostawał na szczycie listy życzeń jednej z rewelacji poprzedniej kampanii (siódme miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie), lecz dopiero teraz udało się wypracować porozumienie z Watfordem.

Granada nabyła prawa do zawodnika za nieco ponad 10 milionów funtów (11 milionów euro), co od teraz jest jej nowym rekordem transferowym. Poprzedni ustanowiono w sierpniu przy okazji zakupu Luisa Milli za pięć milionów euro.

Środkowy napastnik, który w kampanii 2019/2020 bronił barw Realu Saragossa, notuje sportowy awans, jakim jest przeskok z zaplecza LaLigi do sztandarowych rozgrywek w Hiszpanii. Podczas wypożyczenia rozegrał on 39 spotkań, zdobył 19 bramek i zanotował sześć asyst.

Zważywszy na bilans Kolumbijczyka, nie może dziwić to, że jego angaż rozważało m.in. Atlético Madryt. Finalnie trafił on na Nuevo Estadio de Los Cármenes, podpisując umowę do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy