OFICJALNIE: Luiz Adriano wrócił do Europy

OFICJALNIE: Luiz Adriano wrócił do Europy fot. Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Antalyaspor

Luiz Adriano został zaprezentowany jako nowy zawodnik Antalyasporu.

Doświadczony napastnik dołączył zgodnie z przewidywaniami do tureckiego zespołu na zasadzie wolnego transferu po tym, jak przed wylotem do Europy rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt obowiązujący do 31 grudnia 2023 roku z Palmeiras.

34-letni piłkarz przeszedł obligatoryjne testy medyczne i po ich zakończeniu związał się z nowym pracodawcą do zakończenia sezonu 2022/2023.

W trwających rozgrywkach Luiz Adriano postara się pomóc Antalyasporowi utrzymać się w Süper Lig, gdzie drużyna prowadzona przez Nuriego Şahina plasuje się obecnie w strefie spadkowej, ale ma tylko dwa punkty straty do ostatniej bezpiecznej lokaty.

Brazylijczyk, który w przeszłości reprezentował barwy Szachtara Donieck, Milanu czy Spartaka Moskwa, trafił do Palmeiras w lipcu 2019 roku. Od tego czasu rozegrał 104 spotkaniach dla rodzimego klubu, w których zdobył 32 bramki oraz zaliczył 10 asyst. Tym dorobkiem przyczynił się przede wszystkim do odniesienia z „Wielkimi Zielonymi” dwukrotnego zwycięstwa w Copa Libertadores (2020, 2021).

Doświadczony napastnik jest czwartym zimowym wspomnieniem tureckiego zespołu. Przed nim jego szeregi wzmocnili Alassane Ndao (wypożyczenie z Al-Ahli), Amir Mehmedi (transfer definitywny z Wolfsburga) i Fernando (wolny transfer).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze. Będzie z czego wybierać Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze. Będzie z czego wybierać Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy