OFICJALNIE: Luiz Araújo opuszcza Lille. Czas na MLS!
2021-08-06 16:29:07; Aktualizacja: 4 lata temu
Luiz Araújo został ogłoszony nowym zawodnikiem Atlanty United - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej klubu.
Klub ogłosił w piątek, że pozyskał 25-letniego Brazylijczyka z Lille jako tzw. „Designated Player“ (jednego z trzech graczy drużyny, który może przekraczać limit płac narzucony przez ligę), o czym jako pierwszy poinformował Doug Roberson z „Atlanta Journal-Constitution“. Zgodnie z polityką MLS, warunki transakcji nie zostały ujawnione, ale według „L'Equipe“ opłata za transfer wyniosła około jedenastu milionów euro.
- Luiz jest graczem z niezwykłą dynamiką, zwycięską mentalnością i przychodzi do nas z czołowego klubu w Europie, który właśnie wygrał swoją ligę - powiedział w oświadczeniu wiceprezydent i dyrektor techniczny Atlanty United - Carlos Bocanegra.
- Ma doświadczenie w wielkich rozgrywkach, w tym także w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Z niecierpliwością czekamy na jego wpływ na klub - dodał.Popularne
Araújo był członkiem młodzieżowych sekcji Mirassolu i São Paulo w swojej rodzinnej Brazylii, występując również w kadrze „Soberano“, która wygrała Copa Libertadores U-20. W 2017 roku podpisał kontrakt z Lille, gdzie zanotował w sumie cztery gole i dwie asysty w 28 meczach, w których przyczynił się do zdobycia czwartego tytułu ligowego w historii klubu.
Atlanta w połowie sezonu przeżywa dwunastomeczową passę bez zwycięstwa. Klub będzie mieć nadzieję, że Araújo może zwiększyć ich jakość ataku, przez co wywalczy awans do fazy play-off. Ekipa z MLS jest obecnie trzecim najgorszym zespołem w Konferencji Wschodniej z 18 bramkami strzelonymi w 17 meczach, ex aequo z Chicago Fire FC.









![MLS to już przeszłość. Christian Benteke zaskoczył transferem [OFICJALNIE]](img/photos/114097/170x113/christian-benteke.jpg)



![Adam Dźwigała zyskał konkurenta. Potencjalny rywal reprezentacji Polski na mundialu dołączył do FC St. Pauli [OFICJALNIE]](img/photos/114095/170x113/tomoya-ando.jpg)



![MLS to już przeszłość. Christian Benteke zaskoczył transferem [OFICJALNIE]](img/photos/114097/90x60/christian-benteke.jpg)



![Adam Dźwigała zyskał konkurenta. Potencjalny rywal reprezentacji Polski na mundialu dołączył do FC St. Pauli [OFICJALNIE]](img/photos/114095/90x60/tomoya-ando.jpg)






