OFICJALNIE: Luiz Gustavo w Fenerbahçe

OFICJALNIE: Luiz Gustavo w Fenerbahçe
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fenerbahçe SK

Fenerbahçe SK potwierdziło angaż Luiza Gustavo.

Brazylijczyk od przeszło pół roku nosił się z zamiarem opuszczenia Olympique’u Marsylia. Początkowo było to spowodowane tym, że ustawiano go nie na swojej pozycji, tj. na środku obrony. Kiedy jednak Rudiego Garcię na stanowisku szkoleniowca zastąpił André Villas-Boas i Brazylijczyk wrócił do środka pola, ostatecznie i tak postanowił zmienić pracodawcę.

O jego angaż od kilku dobrych tygodni zabiegało Fenerbahçe, które pierwotnie oferowało mu umowę do 30 czerwca 2021 roku z opcją jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Koniec końców defensywny pomocnik podpisał kontrakt wiążący obie strony aż do 30 czerwca 2023 roku, co biorąc pod uwagę jego wiek (32 lata), nie zdarza się zbyt często. W ramach porozumienia 40-krotny reprezentant „Canarinhos” ma inkasować 2,75-3,5 miliona euro. Z kolei OM otrzymało z tytułu sprzedaży 5,5-6 milionów euro. Tym samym piłkarz z Kraju Kawy dołącza do Adila Ramiego, który kilka dni temu odszedł z Marsylii i związał się z „Żółtymi Kanarkami”.

Luiz Gustavo na Stade Vélodrome trafił latem 2017 roku. Od tego czasu zdołał rozegrać 98 spotkań, w których zdobył dziesięć bramek i posłał dwa kluczowe podania. Wcześniej doświadczony zawodnik występował m.in. w Bayernie Monachium i Wolfsburgu. Z tą pierwszą ekipą wygrał nawet puchar Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy