OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował!

OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Górnik Zabrze

Lukas Podolski przedłużył wygasającą umowę z Górnikiem Zabrze.

Były reprezentant Niemiec spełnił minionego lata złożoną przed laty obietnicę i zasilił szeregi ekipy z województwa śląskiego. W ten sposób dobiegła końca fala prześmiewczych komentarzy wskazujący na to, że blisko 37-letni zawodnik zaliczy pobyt jeszcze w jednym zespole i potem już na pewno trafi do Górnika Zabrze.

Lukas Podolski prezentował się na przestrzeni dobiegającego końca sezonu bardzo przyzwoicie i stanowił wartość dodatnią dla drużyny prowadzonej przez Jana Urbana. Dlatego władze klubu prowadziły z nim od pewnego czasu zaawansowane rozmowy zmierzające do nawiązania dłuższej współpracy.

Ofensywny piłkarz deklarował wielokrotnie otwartą chęć do kontynuowania kariery w polskim klubie, ale pod warunkiem otrzymania klarownego planu rozwoju zespołu, który skusiłby go do dalszej pomocy w realizowaniu założonych przez niego celów.

Dużo na to wskazuje, że przedstawiciele ekipy z województwa śląskiego spełnili oczekiwania byłego reprezentanta Niemiec na tym polu, ponieważ też przedłużył umowę do 30 czerwca 2023 roku.

Podolski rozegrał do tej pory 30 spotkań w barwach Górnika Zabrze, strzelając w nich dziewięć goli oraz zaliczając cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy