OFICJALNIE: Łukasz Burliga w rezerwach Widzewa Łódź

OFICJALNIE: Łukasz Burliga w rezerwach Widzewa Łódź fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Widzew Łódź

Widzew Łódź poinformował we wtorek, że do rezerw tego klubu dołącza Łukasz Burliga.

Łukasz Burliga jest wychowankiem Wisły Kraków, który był związany z tym zespołem przez wiele lat swojej przygody z futbolem. Ponadto przywdziewał też trykoty takich ekip jak Flota Świnoujście, Ruch Chorzów, Jagiellonia Białystok oraz Wieczysta Kraków.

To właśnie w barwach ostatniej z tych ekip spędził ostatnich dwanaście miesięcy. Wraz z końcem czerwca strony porozumiały się jednak w kwestii wcześniejszego zakończenia współpracy.

Od tamtej pory defensor rozglądał się za innymi opcjami. Początkowo mówiono o nim między innymi w kontekście przenosin do Arki Gdynia, ale z różnych względów, ten ruch nie doszedł do skutku.

Mimo to Burliga ostatecznie znalazł sobie nowego pracodawcę i od teraz będzie związany z rezerwami Widzewa Łódź.

- W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy informację, że Łukasz Burliga planuje przeprowadzkę do Łodzi ze względów rodzinnych i wyraża zainteresowanie dalszą grą w piłkę. Od razu przeszliśmy do rozmów o drugim zespole, a Łukasz zaznaczył, że bardzo istotna jest dla niego budowa swojej ścieżki zawodowej jako trener. Nasz Klub postanowił w tym pomóc i wprowadzić go do tej roli w przyszłości. Na ten moment będzie pełnił wyłącznie rolę zawodnika. Przedstawione przez nas warunki kontraktu zostały zaakceptowane i, co ważne, oddają one realia czwartego poziomu rozgrywkowego. Mamy nadzieję, że Łukasz swoim zaangażowaniem, umiejętnościami i doświadczeniem pomoże zawodnikom w rozwoju, a drużynie w osiągnięciu celu, jakim jest awans do 3 ligi - powiedział dyrektor ds. rozwoju sportu Maciej Szymański.

Nowa ekipa Burligi to przedstawiciel czwartej ligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy