OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz wraca do Europy. Zagra w FCSB

OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz wraca do Europy. Zagra w FCSB fot. AEL Limassol
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FCSB

FCSB, do 2017 roku znane jako Steaua, poinformowało o pozyskaniu Łukasza Gikiewicza.

31-latek to prawdziwy piłkarski obieżyświat. W swojej karierze miał okazję występować w najróżniejszych zakątkach świata. W 2013 roku opuścił Polskę, a przez kilka następnych lat występował z sukcesami łącznie w sześciu innych krajach, gdzie przywdziewał trykoty dziesięciu klubów.

Teraz jednak zdecydował się na powrót do Europy. Gikiewicz rozwiązał za porozumieniem stron umowę z saudyjskim Hajer FC i trafił na Stary Kontynent.

Na jego temat wypowiedzi udzielił enigmatyczny właściciel FCSB, George Becali. - Tak naprawdę to nie mam pojęcia, kim on jest. Nie znam go. Ktoś mi polecił tego piłkarza, więc mu zaufałem — powiedział.

Z nowym klubem napastnik parafował kontrakt do 30 czerwca 2020 roku.

Gikiewicz pierwsze poważne kroki w polskiej piłce stawiał w Polonii Bytom, skąd przeniósł się do ŁKS-u. Później występował jeszcze w Śląsku Wrocław, z którym zdobył zresztą tytuł mistrza Polski.

Następnie wyjechał za granicę. Tam kolejno był powiązany z Omonią Nikozja, Tobyłem Kostanaja, AEL-em Limassol, Lewskim Sofia, Al-Wahdą, Ratchaburi, Police Tero, Al-Faisaly, Al-Batin oraz wspomnianym Hajer.

Urodzony w Olsztynie piłkarz jest czwartym Polakiem w historii FCSB. Wcześniej z tą drużyną związani byli Paweł Golański, Rafał Grzelak oraz Łukasz Szukała.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy