OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz wraca do Europy. Zagra w FCSB

OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz wraca do Europy. Zagra w FCSB fot. AEL Limassol
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FCSB

FCSB, do 2017 roku znane jako Steaua, poinformowało o pozyskaniu Łukasza Gikiewicza.

31-latek to prawdziwy piłkarski obieżyświat. W swojej karierze miał okazję występować w najróżniejszych zakątkach świata. W 2013 roku opuścił Polskę, a przez kilka następnych lat występował z sukcesami łącznie w sześciu innych krajach, gdzie przywdziewał trykoty dziesięciu klubów.

Teraz jednak zdecydował się na powrót do Europy. Gikiewicz rozwiązał za porozumieniem stron umowę z saudyjskim Hajer FC i trafił na Stary Kontynent.

Na jego temat wypowiedzi udzielił enigmatyczny właściciel FCSB, George Becali. - Tak naprawdę to nie mam pojęcia, kim on jest. Nie znam go. Ktoś mi polecił tego piłkarza, więc mu zaufałem — powiedział.

Z nowym klubem napastnik parafował kontrakt do 30 czerwca 2020 roku.

Gikiewicz pierwsze poważne kroki w polskiej piłce stawiał w Polonii Bytom, skąd przeniósł się do ŁKS-u. Później występował jeszcze w Śląsku Wrocław, z którym zdobył zresztą tytuł mistrza Polski.

Następnie wyjechał za granicę. Tam kolejno był powiązany z Omonią Nikozja, Tobyłem Kostanaja, AEL-em Limassol, Lewskim Sofia, Al-Wahdą, Ratchaburi, Police Tero, Al-Faisaly, Al-Batin oraz wspomnianym Hajer.

Urodzony w Olsztynie piłkarz jest czwartym Polakiem w historii FCSB. Wcześniej z tą drużyną związani byli Paweł Golański, Rafał Grzelak oraz Łukasz Szukała.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy