OFICJALNIE: Maciej Makuszewski po półrocznym bezrobociu podpisał kontrakt z nowym zespołem

OFICJALNIE: Maciej Makuszewski po półrocznym bezrobociu podpisał kontrakt z nowym zespołem fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Leiknir Reykjavik

Maciej Makuszewski, który w minionych miesiącach pozostawał bez klubu, będzie kontynuował karierę w Leiknirze Reykjavík.

Na przeprowadzkę Makuszewskiego na Islandię zapowiadało się od pewnego czasu. W środę została ona potwierdzona. Leiknir poinformował, że w nadchodzącym sezonie polski piłkarz będzie grał w jego barwach.

Ostatnim klubem Makuszewskiego była Jagiellonia Białystok, z którą rozstał się w połowie zeszłego roku i od tamtej pory pozostawał wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie skrzydłowy wybiegał 23 razy na murawy Ekstraklasy. Zdobył trzy bramki i zanotował cztery asysty.

Dla Makuszewskiego była to druga przygoda z Jagiellonią. W przeszłości to w koszulce białostockiej drużyny stawiał pierwsze kroki w Ekstraklasie. Następnie był związany z Terekiem Grozny, Lechią Gdańsk, Vitórią Setúbal oraz Lechem Poznań. Łącznie uzbierał 235 występów w rodzimej Ekstraklasie, a w międzyczasie rozegrał pięć meczów w reprezentacji Polski.

Na Islandii rywalizuje się systemem wiosna-jesień. Leiknir zakończył sezon 2021 na ósmym miejscu w tabeli tamtejszej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy