OFICJALNIE: Maciej Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-21

OFICJALNIE: Maciej Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-21 fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Maciej Stolarczyk poprowadzi młodzieżową reprezentację naszego kraju.

Do tej pory selekcjonerem reprezentacji Polsku do lat 21 był Czesław Michniewicz. Szkoleniowiec zdecydował się jednak na podjęcie pracy w Legii Warszawa i w październiku pożegnał się z kadrą. Początkowo wydawało się, że jego miejsce zajmie Jacek Magiera, obecnie opiekun reprezentacji U-20. Wybór padł jednak na Stolarczyka.

48-latek, jeszcze jako zawodnik, reprezentował barwy m.in. Pogoni Szczecin, Widzewa Łódź i Wisły Kraków. Łącznie rozegrał 336 meczów w Ekstraklasie. Po zawieszeniu butów na kołku Stolarczyk piastował kilka funkcji w Pogoni - był asystentem trenera, trenerem i dyrektorem sportowym. Następnie prowadził reprezentację Polski do lat 20 oraz Wisłę.

Ostatnio był z kolei selekcjonerem reprezentacji U-19 oraz U-17.

Ekipie do lat 21 pozostał do rozegrania jeden mecz w ramach eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy - z Łotwą. Polacy nie mają już szans na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli grupy 5. Wciąż mogą wywalczyć awans na Euro z drugiej lokaty, ale nie wszystko zależy od nich.

Polska wciąż z matematycznymi szansami na awans na Mistrzostwa Europy U-21. Musi zostać spełnionych PIĘĆ warunków

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS] Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy