OFICJALNIE: Makengo w Udinese

OFICJALNIE: Makengo w Udinese
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Udinese Calcio

Udinese Calcio poinformowało o pozyskaniu Jean'a-Victora Makengo.

Jednym z celów Udinese na ostatnie godziny letniego okna transferowego było pozyskanie zawodnika, który wzmocni rywalizację w środku pola. Wybór padł na Jean'a-Victora Makengo.

22-latek przenosi się na Półwysep Apeniński z Nicei na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem parafował kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Transakcja pochłonęła natomiast trzy i pół miliona euro.

W nowej drużynie powinien będzie on miał za zadanie załatać lukę po Seko Fofanie, który trafił za osiem i pół miliona euro do Lens.

Makengo to wychowanek Caen. Poza Niceą był też w swojej karierze związany z Tuluzą.

W poprzednim sezonie rozegrał on 22 mecze. Strzelił w tym czasie dwie bramki i zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy