OFICJALNIE: Makuszewski wrócił do Jagiellonii

OFICJALNIE: Makuszewski wrócił do Jagiellonii fot. Jagiellonia Białystok
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Jagiellonia Białystok

Maciej Makuszewski ponownie będzie grał w Jagiellonii Białystok.

30-letni skrzydłowy trafił do ekipy z Podlasia na zasadzie transferu definitywnego po rozwiązaniu umowy z Lechem Poznań. Z nowym zespołem podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W barwach „Jagi” będzie występował z numerem 9 na koszulce.

Makuszewski trafił do Lecha w 2016 roku, początkowo będąc tam wypożyczonym z Lechii Gdańsk. W barwach „Kolejorza” rozegrał 110 spotkań, notując dziewięć trafień i 26 asyst. W trwającym sezonie wybiegał pięć razy na murawy Ekstraklasy.

W sumie Makuszewski ma na koncie 199 występów na najwyższym rodzimym szczeblu. Pięciokrotny reprezentant Polski strzelił w nich 24 goli, do których dorzucił 39 ostatnich podań. W międzyczasie grał też w Tereku Grozny i Vitórii Setúbal.

Piłkarzem Jagiellonii skrzydłowy był już między 2010 a 2012 rokiem. W jej koszulce wystąpił 48 razy.

To piąty zimowy transfer białostockiego klubu. Wcześniej jego szeregi zasilili Dejan Iliev, Bartłomiej Wdowik, Jakov Puljić i Bogdan Țîru.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy