OFICJALNIE: Malarczyk piłkarzem Piasta Gliwice

OFICJALNIE: Malarczyk piłkarzem Piasta Gliwice fot. Piast Gliwice
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piast Gliwice

Piotr Malarczyk, który we wtorek rozstał się z Koroną Kielce, został zawodnikiem Piasta Gliwice.

28-letni środkowy obrońca podpisał z mistrzem Polski umowę ważną do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

- Patrzymy na ten transfer z optymizmem. Piotr jest solidnym obrońcą, który dobrze czuje się w powietrzu i jest groźny przy stałych fragmentach gry. Wierzymy, że szybko zaprezentuje swoje walory i nam pomoże, szczególnie po sytuacji, w której straciliśmy Jakuba Czerwińskiego - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

Malarczyk jest wychowankiem Korony. W 2015 roku stoper przeniósł się do Ipswich Town, ale szybko wrócił do Polski. Najpierw związał się z Cracovią, by na początku zeszłego roku ponownie zawitać do Kielc. Ostatnio defensor nie znajdował się jednak w planach Gino Lettieriego i opuścił klub.

Bilans Malarczyka w Ekstraklasie to 184 spotkania, dziewięć bramek i sześć asyst.

Dodajmy, że przerwa w grze wspomnianego Czerwińskiego ma wynieść cztery miesiące.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy