OFICJALNIE: Manchester City mistrzem Anglii 2023/2024

2024-05-19 19:01:13; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Manchester City mistrzem Anglii 2023/2024 Fot. Cody Froggatt/Mark Cosgrove/News Images/Pedro Soares/SPP/SIPA USA/PressFocus
Redakcja Źródło: Transfery.info

Manchester City wygrał mecz z West Hamem United, pieczętując tym samym w ostatniej kolejce sezonu 2023/2024 Premier League mistrzostwo Anglii.

Zespół Pepa Guardioli wyszedł na prowadzenie już w drugiej minucie. Fantastycznym uderzeniem popisał się uznany niedawno za najlepszego piłkarza w Premier League Phil Foden. Wyglądało to tak:

W 18. minucie ten sam Foden poprawił na 2-0, ale nieco emocji dostarczył tuż przed przerwą Mohamed Kudus. Sytuację uspokoił w 60. minucie Rodri, precyzyjnie uderzając z dystansu.

Wobec zwycięstwa City wynik drugiego Arsenalu już nie miał znaczenia. „Kanonierzy” ostatecznie wygrali 2-1 z Evertonem.

Dla City to już dziesiąte mistrzostwo Anglii, z czego ósme w erze Premier League, szóste dla Guardioli, a czwarte z rzędu.

W Lidze Mistrzów zagrają Arsenal, Liverpool i Aston Villa, w Lidze Europy - Tottenham. Z kolei z Premier League spadają Sheffield United, Burnley oraz Luton Town.