OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi

OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Manchester City

Manchester City w oficjalnym komunikacie potwierdził, że wycofuje się z grupy założycieli Superligi.

City jest tym samym pierwszym z dwunastu założycielskich klubów Superligi, informującym o rezygnacji z planu.

- Jestem zaszczycony powitać Manchester City z powrotem w gronie europejskiej rodziny piłkarskiej.

Pokazano tu wielką inteligencję w słuchaniu wielu głosów - szczególnie kibiców, podkreślających zalety obecnego systemu dla całego europejskiej futbolu.(...)

City to ważny element tej gry i czuję zaszczyt, że będę z jego działaczami pracował na lepszą przyszłość - skomentował Aleksander Čeferin, prezydent UEFA.

Co prawda na liście założycielskiej pozostało jeszcze jedenaście drużyn, jednak wiadomo już też, że procedurę w kierunku wyjścia z grupy rozpoczęła Chelsea.

Tylko kwestią czasu wydaje się pojawienie naśladowców dwóch angielskich klubów.

Ich decyzje z kolei zapadły po protestach kibiców, piłkarzy i trenerów, niezadowolonych z projektu Superligi.

***

Guardiola stanowczo o Superlidze. „To nie jest sport”

***

W Superlidze na ten moment pozostają (nie licząc wycofujących się City i Chelsea): AC Milan, Arsenal FC, Atlético Madryt, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus FC, Liverpool FC, Manchester United, Real Madryt, Tottenham.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy