OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi

OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Manchester City

Manchester City w oficjalnym komunikacie potwierdził, że wycofuje się z grupy założycieli Superligi.

City jest tym samym pierwszym z dwunastu założycielskich klubów Superligi, informującym o rezygnacji z planu.

- Jestem zaszczycony powitać Manchester City z powrotem w gronie europejskiej rodziny piłkarskiej.

Pokazano tu wielką inteligencję w słuchaniu wielu głosów - szczególnie kibiców, podkreślających zalety obecnego systemu dla całego europejskiej futbolu.(...)

City to ważny element tej gry i czuję zaszczyt, że będę z jego działaczami pracował na lepszą przyszłość - skomentował Aleksander Čeferin, prezydent UEFA.

Co prawda na liście założycielskiej pozostało jeszcze jedenaście drużyn, jednak wiadomo już też, że procedurę w kierunku wyjścia z grupy rozpoczęła Chelsea.

Tylko kwestią czasu wydaje się pojawienie naśladowców dwóch angielskich klubów.

Ich decyzje z kolei zapadły po protestach kibiców, piłkarzy i trenerów, niezadowolonych z projektu Superligi.

***

Guardiola stanowczo o Superlidze. „To nie jest sport”

***

W Superlidze na ten moment pozostają (nie licząc wycofujących się City i Chelsea): AC Milan, Arsenal FC, Atlético Madryt, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus FC, Liverpool FC, Manchester United, Real Madryt, Tottenham.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy