OFICJALNIE: Manchester City ukarany przez FIFA. Ale... i tak może się cieszyć

OFICJALNIE: Manchester City ukarany przez FIFA. Ale... i tak może się cieszyć
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FIFA

FIFA ukarała Manchester City w związku z przeprowadzaniem transferów niepełnoletnich piłkarzy.

„Komisja Dyscyplinarna FIFA ukarała Manchester City za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących międzynarodowych transferów i rejestracji zawodników w wieku poniżej 18 lat. Klub naruszył m.in. artykuł 19 Regulaminu FIFA odnoszący się do statusu i transferów piłkarzy.

Komisja Dyscyplinarna uwzględniła to, że Manchester City wziął na siebie odpowiedzialność za popełnione czyny i ukarał klub grzywną w wysokości 370 tysięcy franków szwajcarskich (około 340 tysięcy euro - red.)” - czytamy w komunikacie opublikowanym dzisiaj przez światową piłkarską centralę.

Klub z Etihad może mówić o dużym szczęściu. Choć nie podano szczegółów i skali procederu, niedawno z podobnego powodu o wiele surowiej została ukarana Chelsea, na którą nałożono zakaz transferowy na dwa okna.


MC rozpoczął nowy sezon od sięgnięcia po Tarczę Wspólnoty, pokonując Liverpool po konkursie rzutów karnych. W pierwszej kolejce Premier League podopieczni Pepa Guardioli rozgromili West Ham 5:0.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kosztowny rzut okiem kamery na meczu w Ekwadorze. Kibic przyłapany na zdradzie [WIDEO] Kosztowny rzut okiem kamery na meczu w Ekwadorze. Kibic przyłapany na zdradzie [WIDEO] OFICJALNIE: Wilczek dopiął formalności. Nowy klub w Turcji OFICJALNIE: Wilczek dopiął formalności. Nowy klub w Turcji Eriksen poprosił o zimowy transfer. Duńczyk zdecydowany na Inter Eriksen poprosił o zimowy transfer. Duńczyk zdecydowany na Inter POTWIERDZONE: Angulo odejdzie z Górnika Zabrze POTWIERDZONE: Angulo odejdzie z Górnika Zabrze Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Chicharito w Los Angeles Galaxy OFICJALNIE: Chicharito w Los Angeles Galaxy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy