OFICJALNIE: Maradona znowu trenerem. „Największe wyzwanie w mojej karierze”

OFICJALNIE: Maradona znowu trenerem. „Największe wyzwanie w mojej karierze” fot. Wikipedia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gimnasia y Esgrima La Plata | Infobae

Gimnasia y Esgrima La Plata poinformowała o zatrudnieniu w roli trenera Diego Armando Maradony.

„Los Triperos” znaleźli się w fatalnej sytuacji, czego następstwem jest rezygnacja ze stanowiska Darío Ortíza. Nim do tego doszło, władze klubu skontaktowały się ze słynnym „Boskim Diego” i zaproponowały mu przejęcie schedy po 52-latku. Król strzelców Serie A z 1988 roku dwa razy się nie zastanawiał i wyraził chęć poprowadzenia zespołu.

Tym samym od kilku dni trwały negocjacje, które dzisiaj dobiegły końca. Diego Armando Maradona został mianowany nowym trenerem Gimnasia y Esgrima La Plata i podpisał umowę do końca sezonu. Należy jednak podkreśli, że obejmuje on drużynę w momencie, gdy po pięciu kolejkach zajmuje ona ostanie miejsce w tabeli argentyńskiej Super Ligi (remis i cztery porażki).

58-latek w tej chwili jest na etapie budowania sztabu szkoleniowego, który pierwotnie miał zostać wzbogacony obecnością Gabriela Batistuty, lecz z uwagi na zaplanowaną operację, były piłkarz m.in. Romy musiał odmówić. W związku z tym najprawdopodobniej jego miejsce zajmie Sebastián Méndez.

Argentyńskie media informują, że w pomysł zatrudnienia Maradony włączyło się kilka firm i to właśnie przy ich udziale udało się zawrzeć kontrakt. Były piłkarz SSC Napoli obecnie przechodzi jednak rekonwalescencję po operacji kolana, przez co nie będzie zbyt częstym gościem m.in. na treningach swojej drużyny. Niemniej, były selekcjoner reprezentacji Argentyny odczuwa powagę sytuacji i już teraz określa swoją nową przygodę mianem „największego wyzwania w karierze”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy