OFICJALNIE: Marcin Brosz wraca do pracy szkoleniowej

OFICJALNIE: Marcin Brosz wraca do pracy szkoleniowej fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Łączy nas piłka

Marcin Brosz został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19.

„Szkoleniowiec rozpocznie pracę z kadrą U-18 (rocznik 2004), by po etapie selekcyjnym przygotować ją do kwalifikacji do turnieju finałowego Mistrzostw Europy U-19, które rozpoczną się jesienią 2022 roku” - czytamy w komunikacie.

- Nie ukrywam, że będę chciał przenieść swoje doświadczenie, które zbierałem latami, będąc trenerem w ekstraklasie. Chcę realizować swoją wizję i wykorzystywać umiejętności zawodników. Myślę, że taka symbioza będzie korzystna obopólnie. Jestem dopiero na etapie tworzenia mojego zespołu, pierwsze zgrupowanie dopiero przed nami. Na pewno każdy dzień, który spędzimy razem na kadrze, będziemy chcieli wykorzystać jak najlepiej - powiedział Brosz, którego poprzednikiem w kadrze U-19 był Mariusz Rumak.

48-letni szkoleniowiec do maja 2021 roku pracował w Górniku Zabrze, który prowadził przez prawie pięć lat. W tym czasie wrócił z zespołem z województwa śląskiego do Ekstraklasy, a zaraz po tym potrafił zająć z nim czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Wcześniej Brosz był zatrudniony w Polonii Bytom, Koszarawie Żywiec, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Odrze Wodzisław Śląski, Piaście Gliwice oraz Koronie Kielce.

PZPN ogłosił w środę również drugą nominację. Opiekunem kadry U-16 został 39-letni Marcin Włodarski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy