OFICJALNIE: Marcin Budziński po raz czwarty w Cracovii

OFICJALNIE: Marcin Budziński po raz czwarty w Cracovii fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cracovia

Marcin Budziński dołączył na zasadzie wolnego transferu do Cracovii. Doświadczony pomocnik jest przewidziany do gry w trzecioligowych rezerwach.

Stal Mielec pozyskała przed startem minionego sezonu 32-letniego zawodnika. Wówczas podpisała z nim roczny kontrakt z zawartą opcją przedłużenia.

Klub uznał po zakończeniu rozgrywek, że Marcin Budziński nie prezentował się na tyle dobrze i nie stanowił wartości dodatniej dla zespołu, by otrzymać szansę kontynuowania kariery w ekipie z województwa podkarpackiego.

W efekcie doświadczony pomocnik wylądował wraz z końcem czerwca na piłkarskim bezrobociu i zaczął usilnie rozglądać się za podjęciem nowego wyzwania.

Były gracz Arki Gdynia, Melbourne City czy Radomiaka Radom nie narzekał zapewne na brak propozycji, ale spośród nich za najkorzystniejszą uznał tą otrzymaną ze strony Cracovii.

Tym samym 32-letni zawodnik związał się po raz czwarty w karierze z „Pasami” (2012-2017, 2018-2019 i 2021), w których barwach prezentował się w ubiegłych sezonach najlepiej, notując łącznie 25 trafień i 24 asysty w 185 występach.

Teraz może być mu trudno poprawić ten dorobek, ponieważ po podpisaniu z krakowskim klubem kontraktu do 30 czerwca 2024 roku został włączony do kadry trzecioligowych rezerw i to w nich ma regularnie grać.

Budziński dobrze zna smak rywalizacji na czwartym poziomie, bo w sezonie 2020/2021 rozegrał już szesnaście meczów dla drugiej drużyny Cracovii, wpisując się w nich czterokrotnie na listę strzelców oraz zaliczając dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy