OFICJALNIE: Marcin Bułka musi obejść się smakiem. Piękna przygoda z Pucharem Francji skończyła się porażką w finale

OFICJALNIE: Marcin Bułka musi obejść się smakiem. Piękna przygoda z Pucharem Francji skończyła się porażką w finale fot. J.E.E/SIPA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Mecz finałowy Pucharu Francji pomiędzy OGC Nice a FC Nantes zakończył się wygraną tej drugiej ekipy.

„Le Gym” zostało zapamiętane głowie z powodu wyeliminowania na etapie 1/8 finału Paris Saint-Germain. Wówczas w serii rzutów karnych Marcin Bułka wybronił dwa strzały.

W następnych rundach podopieczni Christophe'a Galtiera pokonywali Olympique Marsylia oraz FC Versailles, aż dotarli do finału. Tu znalazł się ich pogromca.

FC Nantes także sprawiło niespodziankę, pokonując w półfinale AS Monaco. Mimo że miało to miejsce dwa miesiące temu, w poczynaniach tej drużyny było widać dużą motywację.

Podczas starcia finałowego w pierwszej połowie brakowało klarownych okazji bramkowych, ale już po przerwie OGC Nice samo sprokurowało takową. W polu karnym piłkę ręką zagrał Hicham Boudaoui, a sędzia wskazał na „wapno”. Jedenastkę na gola zamienił Ludovic Blais, myląc Bułkę.

W dalszej części zawodów groźniejsze pod bramką przeciwnika były „Kanarki”, lecz ostatecznie więcej goli nie padło.

Trofeum trafiło do rąk piłkarzy FC Nantes. OGC Nice może spróbować za rok, a wszystko wskazuje na to, że również z Polakiem w składzie.

Bułka ma bowiem zostać wykupiony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy