OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę

OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ekstraklasa

Marcin Robak w dniu swoich 40. urodzin poinformował o zakończeniu kariery piłkarskiej.

„Przyszedł czas, żeby oficjalnie zakończyć piłkarską karierę. Kończę to, co zawsze kochałem i kochać będę. Dziękuję wszystkim kolegom, z którymi miałem okazję grać. Trenerom, dzięki którym mogłem rozwijać się jako piłkarz i człowiek. Prezesom, działaczom i pracownikom klubów. Dziękuję wszystkim kibicom, z którymi przeżyłem wiele pięknych chwil. Wasza obecność wspierała mnie podczas każdego meczu. Dziękuję również rodzinie, która była w każdym momencie mojej kariery. Przede mną kolejne cele i wyzwania. Teraz czas na nie” - powiedział Marcin Robak w pożegnalnym wideo.

W trakcie bogatej kariery napastnik występował w Konfeksie Legnica, Miedzi Legnica, Koronie Kielce, Widzewie Łódź, Konyasporze, Mersin İdman Yurdu, Piaście Gliwice, Pogoni Szczecin, Beijing Renhe, Lechu Poznań i Śląsku Wrocław. W 2019 roku piłkarz wrócił do Widzewa i reprezentował jego barwy przez dwa lata. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy nie był związany z żadnym zespołem.

Robak rozegrał łącznie 252 mecze w Ekstraklasie, zdobywając w nich 120 bramek. Dwukrotnie był jej królem strzelców. W sezonie 2013/2014 osiągnął to w koszulce Pogoni, a w rozgrywkach 2016/2017 - w barwach Lecha. Z „Kolejorzem” sięgnął po dwa Superpuchary Polski.

Urodzony w Legnicy zawodnik dziewięciokrotnie wystąpił w drużynie narodowej. W meczu z Tajlandią strzelił gola.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał Natychmiastowa odpowiedź Jarosława Królewskiego w sprawie zaległości Wisły Kraków Natychmiastowa odpowiedź Jarosława Królewskiego w sprawie zaległości Wisły Kraków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy