OFICJALNIE: Marcos Paulo walczy o swoją karierę. Opuścił Atlético Madryt

OFICJALNIE: Marcos Paulo walczy o swoją karierę. Opuścił Atlético Madryt fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: São Paulo FC

Marcos Paulo opuszcza Atlético Madryt. Po uprzednim skróceniu wypożyczenia do CD Mirandés wzmocnił São Paulo FC.

Kiedy latem 2021 roku „Los Rojiblancos” sięgali po skrzydłowego, napastnika lub ofensywnego pomocnika, a zaraz potem znalazł się on na liście nominowanych do nagrody Golden Boy dla najlepszego piłkarza do 21. roku życia, wydawało się, że wszystko jest tak, jak być powinno.

Minęło kilkanaście miesięcy, a Brazylijczyk nie zanotował choćby debiutu w madryckiej ekipy. Był za to wypożyczany do FC Famalicão oraz CD Mirandés.

Pobyt w Primeira Lidze nie wypadł zbyt dobrze, a podczas bieżącej kampanii w drugiej lidze hiszpańskiej zawodnik także nie błysnął niczym spektakularnym. W 13 występach udało mu się bowiem zgromadzić gola i dwie asysty.

Zważywszy na fakt, że nie tak Marcos Paulo wyobrażał sobie swoją przygodę z piłką w wieku niespełna 22 lat, zapadła decyzja o powrocie do Brazylii.

Były gracz Fluminense dołączył do São Paulo FC na mocy wypożyczenia do 31 grudnia 2023 roku. W umowie znalazła się opcja kupna.

Atakujący mierzący 186 centymetrów wzrostu początkowo był powoływany do reprezentacji „Canarinhos” w sekcjach od U-15 do U-18. Potem bronił barw Portugalii U-18 i U-19.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy