OFICJALNIE: Mariusz Stępiński i Karol Struski mistrzami Cypru. Pierwszy taki sukces w historii

OFICJALNIE: Mariusz Stępiński i Karol Struski mistrzami Cypru. Pierwszy taki sukces w historii fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Jakub Skorupka
Jakub Skorupka
Źródło: Transfery.info

Aris Limassol został mistrzem Cypru. W składzie „Jasnych Brygad” występują Mariusz Stępiński i Karol Struski.

Aris Limassol to rewelacja tegorocznych rozgrywek ligi cypryjskiej. Dwa sezony temu awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, a teraz został mistrzem kraju.

Zawodnicy Aleksieja Szpilewskiego w 26 seriach gier zdobyli 53 punkty. Zajęli dzięki temu trzecie miejsce w tabeli, co uprawniało ich do rywalizacji w grupie mistrzowskiej.

W składającej się z sześciu zespołów stawce, gdzie obowiązuje zasada mecz i rewanż, Aris wygrał sześć spotkań i trzy razy zremisował.

Po wczorajszym zwycięstwie z Omonią Nikozja (1:0) odskoczyli APOEL-owi na sześć punktów. „Żółto-Niebiescy” przegrali swój mecz z Apollonem Limassol (2:3). Tym samym Aris został mistrzem Cypru.

Mariusz Stępiński trafił na do tego zespołu w ramach wypożyczenia z Hellasu Verona.

W całych rozgrywkach zdobył dwie bramki, obie w meczach przeciwko Apollonowi Limassol.

Z kolei Karol Struski przybył do tego zespołu latem z Jagiellonii Białystok. W 20 spotkaniach ligowych strzelił cztery gole.

To pierwsze mistrzostwo kraju w historii Arisu Limassol.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy