OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Hellas i Serie A

OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Hellas i Serie A fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lecce

Mariusz Stępiński rozstał się z Hellasem Verona, zasilając tym samym barwy Lecce.

Czterokrotny reprezentant Polski nie należał do kluczowych zawodników w zespole „Gialloblu”, co było szczególnie widoczne w drugiej części sezonu, już po wykupieniu go za kwotę 5,5 miliona euro. Mając zatem na uwadze przyszłoroczne EURO, środkowy napastnik postanowił poszukać regularnych występów w innym zespole.

Po 25-latka zgłosiło się Lecce, a więc spadkowicz Serie A, który zgromadził 35 punktów, o pięć za mały, by pozostać na najwyższym szczeblu rozgrywek. Teraz „Giallorossi” postarają się o jak najszybszy powrót do włoskiej elity, a pomóc w tym ma m.in. Mariusz Stępiński.

Operacja odbyła się na zasadzie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2021 roku z opcją transferu definitywnego. W przypadku chęci kontynuowania współpracy, nabywca będzie musiał wyłożyć 4,5 miliona euro. W nowym zespole atakujący zagra z numerem 14.

Atakujący, który w swoim CV ma takie ekipy jak Wisła Kraków, FC Nürnberg czy Nantes, w Hellasie Verona uzbierał 21 występów okraszonych trzema trafieniami i asystą. Łącznie we włoskiej ekstraklasie wybiegał na boiska 78 razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy