OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Hellas i Serie A

OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Hellas i Serie A fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lecce

Mariusz Stępiński rozstał się z Hellasem Verona, zasilając tym samym barwy Lecce.

Czterokrotny reprezentant Polski nie należał do kluczowych zawodników w zespole „Gialloblu”, co było szczególnie widoczne w drugiej części sezonu, już po wykupieniu go za kwotę 5,5 miliona euro. Mając zatem na uwadze przyszłoroczne EURO, środkowy napastnik postanowił poszukać regularnych występów w innym zespole.

Po 25-latka zgłosiło się Lecce, a więc spadkowicz Serie A, który zgromadził 35 punktów, o pięć za mały, by pozostać na najwyższym szczeblu rozgrywek. Teraz „Giallorossi” postarają się o jak najszybszy powrót do włoskiej elity, a pomóc w tym ma m.in. Mariusz Stępiński.

Operacja odbyła się na zasadzie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2021 roku z opcją transferu definitywnego. W przypadku chęci kontynuowania współpracy, nabywca będzie musiał wyłożyć 4,5 miliona euro. W nowym zespole atakujący zagra z numerem 14.

Atakujący, który w swoim CV ma takie ekipy jak Wisła Kraków, FC Nürnberg czy Nantes, w Hellasie Verona uzbierał 21 występów okraszonych trzema trafieniami i asystą. Łącznie we włoskiej ekstraklasie wybiegał na boiska 78 razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy