OFICJALNIE: Marlon odchodzi z Barcelony

OFICJALNIE: Marlon odchodzi z Barcelony fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona

Marlon pożegnał się z Barceloną.

Brazylijski środkowy obrońca został zawodnikiem Sassuolo. Włoski klub zapłacił za niego „Dumie Katalonii” sześć milionów euro. Do tego zapewniła ona sobie opcję pierwokupu defensora oraz 50 procent zysku z potencjalnych przenosin 22-latka do innego zespołu. Ten zapis wygaśnie jednak w momencie, gdy piłkarz rozegra 50 spotkań w koszulce Sassuolo. Włosi będą musieli za to dopłacić wtedy za niego kolejne sześć milionów.

Marlon trafił do Barcelony w 2016 roku, będąc na początku wypożyczony do niej z Fluminense. Od tamtej pory rozegrał on trzy spotkania w pierwszym zespole mistrza Hiszpanii i blisko 30 w jego rezerwach.

Poprzedni sezon stoper spędził z kolei na wypożyczeniu z Barcelony w Nice. W jego trakcie zanotował 23 występy w Ligue 1.

Dodajmy, że oprócz Sassuolo, a więc jedenastego zespołu poprzedniego sezonu Serie A, o transfer 22-latka zabiegali działacze m.in. Galatasaray, Schalke 04 oraz Sevilli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy