OFICJALNIE: Maroko zatrudniło selekcjonera mistrzyń świata

OFICJALNIE: Maroko zatrudniło selekcjonera mistrzyń świata fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FMF

Jorge Vilda został mianowany na stanowisko selekcjonera kobiecej reprezentacji Maroka. Ostatnio poprowadził Hiszpanki do zdobycia Mistrzostwa Świata.

42-letni szkoleniowiec nie osiągnął żadnego istotnego sukcesu w trakcie profesjonalnej kariery i po jej zakończeniu uznał, że spróbuje swoich sił w charakterze trenera w futbolu kobiecym.

Z pewnością nie może żałować dokonanego wyboru, ponieważ na przestrzeni ubiegłych lat osiągnął sporo sukcesów w futbolu juniorskim i młodzieżowym, a ostatnio wygrał Mistrzostwa Świata wraz z Hiszpankami.

Pomimo tak wielkiego zwycięstwa nie było mu dane kontynuować pracy w kadrze, ponieważ został pozbawiony sprawowania funkcji selekcjonera po tym, jak stanął po stronie Luisa Rubialesa po wywołanym skandalu poprzez pocałowanie Jenni Hermoso i późniejsze wywieranie na nią nacisku.

Można było przypuszczać, że po takim okolicznościach będzie mu trudno znaleźć nowe zajęcie w kobiecym futbolu. Tymczasem przedstawiciele marokańskiego futbolu postanowili skorzystać z nadarzającej się okazji i zatrudnili go jako nowego opiekuna swojej kobiecej kadry.

Zastąpił on Reynalda Pedrosa, który osiągnął z afrykańską drużyną bardzo dobre rezultaty w postaci wywalczenia debiutanckiego awansu na ostatnie Mistrzostwa Świata. Razem z Marokiem dotarł do 1/8 finału, gdzie uznał wyższość „Trójkolorowych”.

Francuz poniósł ostatnio z kobiecym zespołem dwie porażki w towarzyskich potyczkach z Zambią, co okazało się wystarczającym pretekstem do zastąpienia go Vildą.

Ten w nowej roli zadebiutuje pod koniec października. Wówczas Marokanki zmierzą się z reprezentantkami Namibii w dwumeczu w drugiej rundzie kwalifikacyjnego turnieju olimpijskiego CAF.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy