OFICJALNIE: Marquinhos opuścił Arsenal

OFICJALNIE: Marquinhos opuścił Arsenal fot. Arsenal FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Norwich City

Marcus Vinicius Oliveira Alencar, czyli Marquinhos, dokończy trwające rozgrywki w Norwich City, gdzie trafił w ramach wypożyczenia z Arsenalu.

„Kanonierzy” sięgnęli po obiecującego wychowanka São Paulo w lipcu ubiegłego roku i zainwestowali w jego sprowadzenie 3,5 miliona euro.

19-letni zawodnik był postrzegany w charakterze wartościowego zmiennika dla podstawowych graczy w układance menedżera Mikela Artety.

Marquinhos nie zdołał jednak odnaleźć się w strukturach ekipy z Emirates Stadium, notując w jej barwach łącznie sześć występów z trafieniem oraz asystą w Lidze Europy.

W tej sytuacji trudno było przypuszczać, że Brazylijczyk zacznie nagle częściej pojawiać się na boisku w koszulce Arsenalu. Na dodatek szeregi aktualnego lidera Premier League wzmocnił Leandro Trossard z Brighton, co jeszcze bardziej skomplikowało położenie wychowanka São Paulo.

Z tego powodu w londyńskim klubie zapadła decyzja o wypożyczeniu 19-letniego skrzydłowego na zaplecze angielskiej elity do Norwich City, gdzie do końca sezonu powinien złapać więcej cennego doświadczenia przed podjęciem po raz drugi rywalizacji o uzyskanie zaufania hiszpańskiego szkoleniowca.

„Kanarki” plasują się obecnie na szóstym miejscu w tabeli Championship, oznaczającym grę w barażach o awans do Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy