OFICJALNIE: Martin Hinteregger zaskoczył. 29-latek ZAKOŃCZYŁ karierę

OFICJALNIE: Martin Hinteregger zaskoczył. 29-latek ZAKOŃCZYŁ karierę fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Eintracht Frankfurt

Eintracht Frankfurt poinformował, że Martin Hinteregger zdecydował się definitywnie zakończyć karierę piłkarską.

Austriak w poprzednim sezonie był graczem podstawowego składu, a nierzadko przywdziewał opaskę kapitańską. Pechowo doznał jednak kontuzji i nie mógł wystąpić w finale Ligi Europy.

Dzisiaj nominalny stoper poinformował swojego pracodawcę o chęci zakończenia kariery, prosząc jednocześnie o rozwiązanie umowy ważnej do 30 czerwca 2024 roku.

Choć ta decyzja wydaje się wielce nieracjonalna, to jak przekonuje sam zawodnik, bardzo mocno ją przemyślał.

– Już jesienią ubiegłego roku po raz pierwszy przeszła mi przez głowę myśl, aby zrezygnować po sezonie. Przeżywałem trudny czas pod względem sportowym: miałem wahania formy. Zwycięstwa nie były już tak przyjemne, ale każda porażka bolała dwa razy mocniej. Moja poprawa wyników na wiosnę i nasz wspólny sukces w Lidze Europy tym bardziej zmotywowały mnie do pożegnania się w momencie chwały. Bardzo cieszyłem się ze zwycięstwa w Lidze Europy, ponieważ już wtedy wiedziałem, że będzie to moje ostatnie wielkie zwycięstwo świętowane z fantastycznymi kibicami w tym mieście, które stało się moim drugim domem – wyznał Martin Hinteregger.

– Będę wspominał swój czas spędzony w Eintrachcie z wielką wdzięcznością i radością, nadal będę czuł silną więź z klubem i jego kibicami oraz wspierał drużynę w jej dalszej podróży po Europie jako kibic – zaznaczył.

***

Następnie były już piłkarz postanowił skomentować ostatnie kontrowersje wobec własnej osoby. Mimo kontuzji, wziął on udział w turnieju organizowanym we współpracy z Heinrichem Sicklem, do 2021 roku radnym z ramienia prawicowego FPÖ i mającym bardzo skrajne powiązania polityczne (a w młodości będącym członkiem neonazistowskiej organizacji), co nie spodobało się ani opinii publicznej, ani władzom Eintrachtu Frankfurt. Jednocześnie z jego ust padło kilka wypowiedzi, po których nie przybyło mu fanów.

- W Niemczech wielu sprowadza FPÖ i AfD na ten sam poziom, ale AfD jest dziesięć razy gorsza – oświadczył, porównując ze sobą Wolnościową Partię Austrii z Alternatywą dla Niemiec.

Później Hinteregger w oświadczeniu tłumaczył się jednak brakiem znajomości przeszłości Sickla. Całkowicie przy tym odżegnał się od skrajnie prawicowych poglądów i opowiedział się przeciwko jakiejkolwiek dyskryminacji. Z rodziną Sicklów zawodnika miała łączyć tylko macierzysta miejscowość - Sirnitz.

***

Do sprawy Hinti Cup Hinteregger odniósł też w pożegnalnej wypowiedzi:

– W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiło się wiele problemów związanych z moim Hinti Cup, w którym grałem z sercem, duszą i z czystym sumieniem, a którego konsekwencje stały się dla mnie jasne dopiero z perspektywy czasu. Moje emocjonalne, być może bezmyślne słowa, wywołały irytację, za co chciałbym przeprosić. Bardzo nad tym ubolewam. Aby jeszcze raz wyjaśnić: z całą stanowczością potępiam prawicowe, nietolerancyjne i nieludzkie idee. Ci, którzy mnie znają, wiedzą o tym. Przede wszystkim ważne jest dla mnie nabranie dystansu i zmiana mojego dotychczasowego życia. Jestem wdzięczny Eintrachtowi, że daje mi możliwość wykonania tego kroku już teraz – oznajmił.

„Orły” stwierdziły, że wspierają Austriaka w jego decyzji i życzą mu powodzenia w przyszłości, podkreślając, że wszystkie niesnaski zostały już wyjaśnione, a defensorowi należy się ogromny szacunek.

29-latek to uczestnik EURO 2020, 67-krotny reprezentant Austrii. Broniąc barw Borussii Mönchengladbach, Augsburga oraz Eintrachtu Frankfurt, zgromadził w Bundeslidze 188 występów. Uprzednio święcił triumfy w Red Bullu Salzburg.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy