OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie”

OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ibiza UD

Władze Ibizy potwierdziły, że Mateusz Bogusz opuści szeregi hiszpańskiego drugoligowca.

Media zapowiedziały wcześniejsze rozstanie Mateusza Bogusza z Ibizą już kilka dni temu, a teraz hiszpański klub je potwierdził.

„Ibiza i Leeds United doszły do porozumienia w sprawie skrócenia wypożyczenia, które pierwotnie wiązało Mateusza Bogusza z nami do końca sezonu. Angielski klub zaakceptował żądane przez nasz podmiot warunki wcześniejszego niż uzgodniono rozwiązania umowy, spełniając jednocześnie życzenie piłkarza dotyczące podpisania kontraktu i transferu do zespołu z MLS.

Biorąc pod uwagę sytuację sportową, w jakiej znajduje się nasza ekipa, nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie, co jest niezbędne, aby móc osiągnąć główny cel, o który walczymy” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

W trwającym sezonie 21-letni pomocnik rozegrał 22 mecze w drugiej lidze hiszpańskiej, strzelając dwa gole. Ibiza zajmuje przedostatnie, 21. miejsce w jej tabeli.

Wspomnianym klubem z MLS, do którego przejdzie teraz Bogusz, jest Los Angeles FC, a przynajmniej tak podawali Matteo Moretto oraz Tom Bogert. Ekipa z Kalifornii to mistrz amerykańsko-kanadyjskich rozgrywek z sezonu 2022.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy