OFICJALNIE: Mateusz Łęgowski w Valencii

OFICJALNIE: Mateusz Łęgowski w Valencii fot. Pogoń Szczecin
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Pogoń Szczecin

Mateusz Łęgowski przeniósł się z Pogoni Szczecin do Valencii.

16-letni pomocnik trafił do hiszpańskiego klubu na zasadzie wypożyczenia na sezon 2019/2020. Valencia zagwarantowała sobie opcję jego wykupu.

Łęgowski jest wychowankiem UKS-u GOL Brodnica. Do akademii Pogoni trafił w wieku 13 lat. W sezonie 2018/2019 zanotował 16 występów w zespole „Portowców” rywalizującym w Centralnej Lidze Juniorów. Strzelił jednego gola. Do tego zadebiutował w trzecioligowych rezerwach szczecińskiego klubu.

Pomocnik ma na koncie powołania do reprezentacji Polski U-15, U-16 oraz U-17.

- Cieszymy się, że nasi zawodnicy są zauważani za granicą. Mateusz otrzymał znakomitą szansę rozwoju w klubie z hiszpańskiej Primera Division i nie zamierzaliśmy mu jej zabierać - przyznał prezes akademii Pogoni, Dariusz Adamczuk.

W Walencji Polak będzie oczywiście grał w jednym z zespołów juniorskich.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ronaldo z największym spadkiem wartości w Serie A. Piątek w czołówce Ronaldo z największym spadkiem wartości w Serie A. Piątek w czołówce Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy