OFICJALNIE: Mateusz Łęgowski w Valencii

OFICJALNIE: Mateusz Łęgowski w Valencii fot. Pogoń Szczecin
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Pogoń Szczecin

Mateusz Łęgowski przeniósł się z Pogoni Szczecin do Valencii.

16-letni pomocnik trafił do hiszpańskiego klubu na zasadzie wypożyczenia na sezon 2019/2020. Valencia zagwarantowała sobie opcję jego wykupu.

Łęgowski jest wychowankiem UKS-u GOL Brodnica. Do akademii Pogoni trafił w wieku 13 lat. W sezonie 2018/2019 zanotował 16 występów w zespole „Portowców” rywalizującym w Centralnej Lidze Juniorów. Strzelił jednego gola. Do tego zadebiutował w trzecioligowych rezerwach szczecińskiego klubu.

Pomocnik ma na koncie powołania do reprezentacji Polski U-15, U-16 oraz U-17.

- Cieszymy się, że nasi zawodnicy są zauważani za granicą. Mateusz otrzymał znakomitą szansę rozwoju w klubie z hiszpańskiej Primera Division i nie zamierzaliśmy mu jej zabierać - przyznał prezes akademii Pogoni, Dariusz Adamczuk.

W Walencji Polak będzie oczywiście grał w jednym z zespołów juniorskich.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu FIFA 21: Najlepsza jedenastka z Serie A FIFA 21: Najlepsza jedenastka z Serie A OFICJALNIE: Florentino Luís w AS Monaco OFICJALNIE: Florentino Luís w AS Monaco Liga Europy: Pary play-offów. Legia Warszawa i Lech Poznań za tydzień powalczą o fazę grupową Liga Europy: Pary play-offów. Legia Warszawa i Lech Poznań za tydzień powalczą o fazę grupową Luka Zahovič blisko Ekstraklasy Luka Zahovič blisko Ekstraklasy Ekstraklasa: Mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław przełożony [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław przełożony [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Santiago Arias trafił do Bayeru OFICJALNIE: Santiago Arias trafił do Bayeru

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy