OFICJALNIE: Mateusz Łęgowski w Valencii

OFICJALNIE: Mateusz Łęgowski w Valencii fot. Pogoń Szczecin
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Pogoń Szczecin

Mateusz Łęgowski przeniósł się z Pogoni Szczecin do Valencii.

16-letni pomocnik trafił do hiszpańskiego klubu na zasadzie wypożyczenia na sezon 2019/2020. Valencia zagwarantowała sobie opcję jego wykupu.

Łęgowski jest wychowankiem UKS-u GOL Brodnica. Do akademii Pogoni trafił w wieku 13 lat. W sezonie 2018/2019 zanotował 16 występów w zespole „Portowców” rywalizującym w Centralnej Lidze Juniorów. Strzelił jednego gola. Do tego zadebiutował w trzecioligowych rezerwach szczecińskiego klubu.

Pomocnik ma na koncie powołania do reprezentacji Polski U-15, U-16 oraz U-17.

- Cieszymy się, że nasi zawodnicy są zauważani za granicą. Mateusz otrzymał znakomitą szansę rozwoju w klubie z hiszpańskiej Primera Division i nie zamierzaliśmy mu jej zabierać - przyznał prezes akademii Pogoni, Dariusz Adamczuk.

W Walencji Polak będzie oczywiście grał w jednym z zespołów juniorskich.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt z finansowym plusem za sezon 2019/2020 [OFICJALNIE] Real Madryt z finansowym plusem za sezon 2019/2020 [OFICJALNIE] Premier League: Dobre wieści w sprawie Raúla Jiméneza. Nowy komunikat [OFICJALNIE] Premier League: Dobre wieści w sprawie Raúla Jiméneza. Nowy komunikat [OFICJALNIE] Borussia Dortmund: Kontuzja Haalanda [OFICJALNIE] Borussia Dortmund: Kontuzja Haalanda [OFICJALNIE] ESPN 100: Najlepsi trenerzy świata. Klopp znów na czele. Za nim sześć nowych twarzy ESPN 100: Najlepsi trenerzy świata. Klopp znów na czele. Za nim sześć nowych twarzy Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy