OFICJALNIE: Matt Targett w Newcastle United | Transfer napastnika upadł

OFICJALNIE: Matt Targett w Newcastle United | Transfer napastnika upadł fot. Newcastle United
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Newcastle United

Newcastle United dopięło swego i na kilka godzin przed zamknięciem okna transferowego poinformowało o sprowadzeniu Matta Targetta.

Celem Newcastle United na ten sezon jest przede wszystkim utrzymanie w Premier League, ale patrząc bardziej przyszłościowo, zbudowanie drużyny, która będzie w stanie rywalizować o europejskie puchary, a następnie wygrywać trofea.

Angielską ekipę zasilił właśnie Matt Targett, który przenosi się na St James’ Park w ramach wypożyczenia z Aston Villi. Umowa, którą zawarły strony, będzie obowiązywała do 31 maja 2022 roku. Jego rywalami w walce o wyjściowy skład będą Paul Dummett, Jamal Lewis oraz Matt Ritchie.

Pozyskania Anglika skomentował menedżer „Srok” Eddie Howe.

- Przystąpiliśmy do tego okna transferowego z planem, by wzmocnić zespół i zapewnić konkurencyjność na każdej pozycji. Myślę, że Matt będzie dla nas fantastyczną opcją w kontekście obsadzenia pozycji lewego obrońcy. Ma doświadczenie na szczeblu Premier Leagie, co jest dla nas niezwykle istotne. Cieszę się, że do nas dołącza - przyznał szkoleniowiec.

26-latek rozegrał w tym sezonie łącznie 19 meczów, a jego dorobek to gol i asysta.

Poza Targettem w tym oknie transferowym do Newcastle United dołączyli jeszcze Chris Wood, Bruno Guimarães oraz Kieran Trippier.

***

Tymczasem do Newcastle nie przeniesie się Hugo Ekitike ze Stade Reims. Co prawda kluby porozumiały się co do kwoty odstępnego, jednak sam 19-letni zawodnik zdecydował, że zimowe okno to nie jest najlepszy czas na taki ruch w karierze. O kontynuowaniu współpracy poinformował już klub Ligue 1 w oświadczeniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  OFICJALNIE: Pierwszy winny porażki Niemców wskazany. Rozstanie z kadrą po 18 latach OFICJALNIE: Pierwszy winny porażki Niemców wskazany. Rozstanie z kadrą po 18 latach Mistrzostwa Świata: Stadium 974 gotowy do rozbiórki Mistrzostwa Świata: Stadium 974 gotowy do rozbiórki Samuraje nie potrafią strzelać karnych | Brazylijska samba Samuraje nie potrafią strzelać karnych | Brazylijska samba

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy