OFICJALNIE: Matt Targett w Newcastle United | Transfer napastnika upadł

OFICJALNIE: Matt Targett w Newcastle United | Transfer napastnika upadł fot. Newcastle United
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Newcastle United

Newcastle United dopięło swego i na kilka godzin przed zamknięciem okna transferowego poinformowało o sprowadzeniu Matta Targetta.

Celem Newcastle United na ten sezon jest przede wszystkim utrzymanie w Premier League, ale patrząc bardziej przyszłościowo, zbudowanie drużyny, która będzie w stanie rywalizować o europejskie puchary, a następnie wygrywać trofea.

Angielską ekipę zasilił właśnie Matt Targett, który przenosi się na St James’ Park w ramach wypożyczenia z Aston Villi. Umowa, którą zawarły strony, będzie obowiązywała do 31 maja 2022 roku. Jego rywalami w walce o wyjściowy skład będą Paul Dummett, Jamal Lewis oraz Matt Ritchie.

Pozyskania Anglika skomentował menedżer „Srok” Eddie Howe.

- Przystąpiliśmy do tego okna transferowego z planem, by wzmocnić zespół i zapewnić konkurencyjność na każdej pozycji. Myślę, że Matt będzie dla nas fantastyczną opcją w kontekście obsadzenia pozycji lewego obrońcy. Ma doświadczenie na szczeblu Premier Leagie, co jest dla nas niezwykle istotne. Cieszę się, że do nas dołącza - przyznał szkoleniowiec.

26-latek rozegrał w tym sezonie łącznie 19 meczów, a jego dorobek to gol i asysta.

Poza Targettem w tym oknie transferowym do Newcastle United dołączyli jeszcze Chris Wood, Bruno Guimarães oraz Kieran Trippier.

***

Tymczasem do Newcastle nie przeniesie się Hugo Ekitike ze Stade Reims. Co prawda kluby porozumiały się co do kwoty odstępnego, jednak sam 19-letni zawodnik zdecydował, że zimowe okno to nie jest najlepszy czas na taki ruch w karierze. O kontynuowaniu współpracy poinformował już klub Ligue 1 w oświadczeniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy