OFICJALNIE: Matteo Cancellieri w Lazio
2022-07-04 11:18:33; Aktualizacja: 2 lata temu![OFICJALNIE: Matteo Cancellieri w Lazio](img/photos/85472/1500xauto/lazio.jpg)
SS Lazio poinformowało o pozyskaniu Matteo Cancellieriego z Hellasu Verona.
W oficjalnym komunikacie „Biancocelestich” czytamy, że młody piłkarz został wypożyczony, ale po spełnieniu „określonych warunków sportowych” umowa może przekształcić się w transfer definitywny.
Jak donosi Gianluca Di Marzio, Lazio zgodziło się zapłacić Hellasowi za 20-latka siedem milionów euro plus 1,5 miliona euro w formie bonusów.
Matteo Cancellieri rozegrał 12 meczów i strzelił bramkę w minionym sezonie Serie A. Mimo małego doświadczenia został powołany do pierwszej reprezentacji Włoch na czerwcowe mecze Ligi Narodów i zdebiutował w niej w 85. minucie meczu przeciwko Niemcom w Bolonii.Popularne
Młody napastnik jest wychowankiem AS Romy, czyli miejscowego rywala swojej nowej drużyny.
Nigdy nie zadebiutował w pierwszej drużynie „Giallorossich”. W 2020 roku został wypożyczony do Hellasu, a rok później klub z Werony go wykupił.
Oprócz Cancellieriego, Lazio w trwającym oknie sprowadziło już Marcosa Antônio z Szachtara Donieck oraz Mattię Zaccagniego z Hellasu Verona.