OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea

2024-05-21 20:13:35; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Fot. News Images/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Chelsea

Mauricio Pochettino pożegnał się z Chelsea. Zostało to potwierdzone przez londyński klub.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Matta Lawa z „The Telegraph” w piątek Mauricio Pochettino spotkał się z właścicielem Chelsea Toddem Boehlym. Następnie doszło do jego rozmów z dyrektorami sportowymi Paulem Winstanleyem i Laurence'em Stewartem, a także Behdadem Eghbalim. Efektem jest decyzja o zakończeniu współpracy za porozumieniem stron. Właśnie zostało to potwierdzone przez klub.

- W imieniu wszystkich w Chelsea chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność Mauricio za jego pracę w tym sezonie. W każdej chwili będzie mile widziany ponownie na Stamford Bridge i życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłej karierze trenerskiej - powiedzieli Stewart i Winstanley. 

- Dziękuję grupie właścicieli Chelsea i dyrektorom sportowym za możliwość bycia częścią historii tego klubu. Jest on dobrze przygotowany do dalszego rozwoju w Premier League i Europie w nadchodzących latach - przyznał sam szkoleniowiec.

Pochettino, który wcześniej pracował w Espanyolu, Southampton, Tottenhamie oraz Paris Saint-Germain, wrócił do Londynu i objął zespół „The Blues” w 2023 roku. Od tamtej pory prowadził go w 51 spotkaniach. Zanotował 27 zwycięstw, 10 remisów oraz 14 porażek.

Drużyna zajęła pod jego wodzą szóste miejsce w tabeli, czyli znacznie lepsze niż przed rokiem, gdy finiszowała na 12. lokacie. Londyńczycy zgromadzili 63 punkty i stracili pięć „oczek” do czwartej lokaty. Sezon zakończyli serią pięciu zwycięstw z rzędu. Jak widać, dla władz klubu, które w trakcie ostatniego letniego okna transferowego wydały 467 milionów euro, okazało się to za mało, by kontynuować współpracę z trenerem.

Law podkreślił, że między 52-latkiem a działaczami nie ma złej krwi.

Argentyńczyk raczej nie będzie narzekał na brak zainteresowania w najbliższych miesiącach.