OFICJALNIE: Max Meyer zaskoczył transferem w deadline

OFICJALNIE: Max Meyer zaskoczył transferem w deadline fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Midtjylland

FC Midtjylland poinformowało w poniedziałkowy wieczór o wypożyczeniu z Fenerbahçe Maxa Meyera.

Kariera Maxa Meyera przypomina w ostatnich latach równie pochyłą. Środkowy pomocnik, który swego czasu ocierał się o pierwszą reprezentację Niemiec, od jakiegoś czasu zalicza sukcesywny regres.

Tak naprawdę zaczął się on mniej-więcej na przełomie 2018 i 2019 roku, kiedy to zamienił Schalke na Crystal Palace. O ile początkowo radził sobie tam całkiem w porządku, o tyle z czasem stracił miejsce w składzie.

Między innymi dlatego rok temu Anglicy rozstali się z nim bez żalu i zasilił on FC Köln. W ekipie z miasta katedralnego również jednak rozczarował i od września przywdziewał trykot Fenerbahçe.

Turcja nie okazała się w jego przypadku ziemią obiecaną i wspólnie z agentem zaczęli rozglądać się za zespołem, który zagwarantuje mu grę. Niespodziewanie postawiono na FC Midtjylland.

Czterokrotny reprezentant kraju naszych zachodnich sąsiadów przenosi się do Danii w ramach wypożyczenia. To będzie ważne do 30 czerwca 2022 roku i zawiera opcję wykupu. Jej szczegóły nie są jednak znane.

- Pojawiła się dla nas fantastyczna okazja, aby pozyskać tego zawodnika i postanowiliśmy z niej skorzystać. To, że udaje nam się przyciągnąć zawodnika z tak wspaniałą przeszłością, napawa nas optymizmem. Czujemy dumę - powiedział dyrektor sportowy Svend Graversen.

Max Meyer rozegrał w tym sezonie łącznie 12 meczów. Strzelił w tym czasie jednego gola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy