OFICJALNIE: Maxi Gómez w Valencii. Santi Mina odchodzi w ramach wymiany!

OFICJALNIE: Maxi Gómez w Valencii. Santi Mina odchodzi w ramach wymiany!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Valencia CF | RC Celta Vigo | Faro de Vigo

Valencia CF i RC Celta Vigo doszły do porozumienia w sprawie przenosin trzech piłkarzy: Santiego Miny, Maxi Gómeza i Jorge Sáenza.

Sprawa środkowego napastnika „Los Celestes” ciągnęła się od kilku miesięcy. Najpierw o tego zawodnika starania rozpoczęła Barcelona. Katalończycy jednak szybko zrezygnowali z pomysłu sprowadzenia Urugwajczyka, wtedy do gry wkroczyły West Ham United i Valencia. 

Od tego czasu w angielskiej oraz hiszpańskiej prasie pojawiały się sprzeczne doniesienia. W pewnej chwili wydawało się nawet, że temat jego przenosin na Estadio Mestalla upadł definitywnie. Wówczas „Młoty” miałby być gotowe do zapłacenia kwoty zapisanej w umowie, tj. 50 milionów euro. 

Ostatecznie doszło do zwrotu o 180 stopni, a Maxi Gómez ostatecznie dołączył do „Nietoperzy”, które włączyły go do ogromnej transakcji. W jej ramach do Celty Vigo powędrowali Santi Mina oraz Jorge Sáenz, a dodatkowo klubowe konto zostało zasilone o 14,5 miliona euro. Ponadto w przyszłości „Los Celestes” będą mogli liczyć na dodatkowy zysk w postaci 1,5 miliona euro z tytułu bonusów oraz 20% od przyszłego transferu. 

Zarówno Gómez, jak i Mina podpisali umowy ważne do 30 czerwca 2024 roku. Jeśli zaś chodzi o ostatniego z wymienionych zawodników, 22-letni defensor przenosi się do Celty na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z opcją kupna za siedem milionów euro. Jeśli ekipa z Estadio Balaídos skorzysta z tej możliwości, Valencia będzie mogła odkupić zawodnika za dziewięć milionów euro. Oprócz tego umowa pomiędzy oboma klubami zawiera także zapis, dzięki któremu już po roku stoper może wrócić na Estadio Mestalla. 

Oficjalny komunikat w sprawie Sáenza powinien ujrzeć światło dzienne w najbliższych godzinach. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy