OFICJALNIE: Maxi Gómez w Valencii. Santi Mina odchodzi w ramach wymiany!

OFICJALNIE: Maxi Gómez w Valencii. Santi Mina odchodzi w ramach wymiany!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Valencia CF | RC Celta Vigo | Faro de Vigo

Valencia CF i RC Celta Vigo doszły do porozumienia w sprawie przenosin trzech piłkarzy: Santiego Miny, Maxi Gómeza i Jorge Sáenza.

Sprawa środkowego napastnika „Los Celestes” ciągnęła się od kilku miesięcy. Najpierw o tego zawodnika starania rozpoczęła Barcelona. Katalończycy jednak szybko zrezygnowali z pomysłu sprowadzenia Urugwajczyka, wtedy do gry wkroczyły West Ham United i Valencia. 

Od tego czasu w angielskiej oraz hiszpańskiej prasie pojawiały się sprzeczne doniesienia. W pewnej chwili wydawało się nawet, że temat jego przenosin na Estadio Mestalla upadł definitywnie. Wówczas „Młoty” miałby być gotowe do zapłacenia kwoty zapisanej w umowie, tj. 50 milionów euro. 

Ostatecznie doszło do zwrotu o 180 stopni, a Maxi Gómez ostatecznie dołączył do „Nietoperzy”, które włączyły go do ogromnej transakcji. W jej ramach do Celty Vigo powędrowali Santi Mina oraz Jorge Sáenz, a dodatkowo klubowe konto zostało zasilone o 14,5 miliona euro. Ponadto w przyszłości „Los Celestes” będą mogli liczyć na dodatkowy zysk w postaci 1,5 miliona euro z tytułu bonusów oraz 20% od przyszłego transferu. 

Zarówno Gómez, jak i Mina podpisali umowy ważne do 30 czerwca 2024 roku. Jeśli zaś chodzi o ostatniego z wymienionych zawodników, 22-letni defensor przenosi się do Celty na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z opcją kupna za siedem milionów euro. Jeśli ekipa z Estadio Balaídos skorzysta z tej możliwości, Valencia będzie mogła odkupić zawodnika za dziewięć milionów euro. Oprócz tego umowa pomiędzy oboma klubami zawiera także zapis, dzięki któremu już po roku stoper może wrócić na Estadio Mestalla. 

Oficjalny komunikat w sprawie Sáenza powinien ujrzeć światło dzienne w najbliższych godzinach. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji Lech Poznań zainteresowany Janem Sýkorą. „Kolejorz” złożył ofertę Lech Poznań zainteresowany Janem Sýkorą. „Kolejorz” złożył ofertę Alcácer poza kadrą Borussii Dortmund. Napastnik chce wrócić do Valencii Alcácer poza kadrą Borussii Dortmund. Napastnik chce wrócić do Valencii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy