OFICJALNIE: Mecz Getafe - Sevilla przerwany. Przyczyną rasistowskie obelgi

OFICJALNIE: Mecz Getafe - Sevilla przerwany. Przyczyną rasistowskie obelgi fot. halitcukuryurt / Shutterstock.com
Źródło: Transfery.info | Sevilla | DAZN

Spotkanie pomiędzy Getafe a Sevillą (0:1) zostało przerwane w drugiej połowie przez arbitra Javiera Iglesiasa Villanuevę z powodu kierowania rasistowskich uwag w kierunku Marcosa Acuñi.

Na próżno szukać w rozgrywkach o mistrzostwo Hiszpanii kolejki bez incydentu na tle rasistowskim. Zazwyczaj obiektem ataków pod tym względem jest Vinícius Júnior z Realu Madryt.

Nie on jedyny musi jednak się z nimi mierzyć, o czym przekonał się Marcos Acuña w trakcie wyjazdowej sobotniej potyczki Sevilli z Getafe.

Wielokrotny reprezentant Argentyny nasłuchał się wielu nieprzyjemnych słów ze strony kibiców „Azulones”, co w konsekwencji doprowadziło do przerwania spotkania po upływie godziny rywalizacji.

Sędzia Javier Iglesias Villanueva zdecydował się na wykonanie takiego kroku po otrzymaniu komunikatu ze strony asystenta, który przekazał mu, że 32-letni piłkarz jest nazywany „małpą”.

Osoby obecne na stadionie zostały poinformowane przez spikera o powodach wstrzymania zawodów oraz groźbie jego definitywnego zakończenia w przypadku powtórzenia się tej sytuacji. Na szczęście do tego nie doszło i spotkanie został dokończone.

Oczywiście całe zajście nie pozostało bez echa, co pokazał wydany komunikat przez Sevillę, czy słowa wypowiedziane przez Sergio Ramosa, strzelca zwycięskiego gola, w rozmowie pomeczowej przed kamerami DAZN.

„Sevilla FC potępia rasistowskie i ksenofobiczne obelgi, jakich w tę sobotę doznał jej zawodnik Marcos Acuña i sztab trenerski podczas spotkania z Getafe” - napisał klub z Andaluzji.

- Cały czas domagamy się szacunku w futbolu, by ludzie nie przychodzili na stadion piłkarski, żeby się wyzwolić i wygadywać głupoty czy obrażać piłkarzy. Asystent usłyszał obelgę w kierunku Acuñi, powiedział o tym sędziemu i nic więcej. Trzeba skończyć z tego typu osobami obecnymi na trybunach i wskazywać je, by inni ludzie to widzieli. Należy zabraniać im wstępu na i oczyścić wizerunek futbolu. On powinien łączyć, a nie dzielić - stwierdził doświadczony obrońca.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bardzo ładne zachowanie prezesa Wisły Kraków. Trener ligowego rywala był pod wrażeniem Bardzo ładne zachowanie prezesa Wisły Kraków. Trener ligowego rywala był pod wrażeniem OFICJALNIE: Podstawowy zawodnik Rakowa Częstochowa wypadł z gry. To może być koniec sezonu OFICJALNIE: Podstawowy zawodnik Rakowa Częstochowa wypadł z gry. To może być koniec sezonu 37 lat i 20 goli w sezonie 2023/2024. Zdumiewająca forma Jamie’ego Vardy’ego [WIDEO] 37 lat i 20 goli w sezonie 2023/2024. Zdumiewająca forma Jamie’ego Vardy’ego [WIDEO] Ángel Di María nie wróci do ojczyzny. Znamy powód Ángel Di María nie wróci do ojczyzny. Znamy powód Brighton kupuje... lekarza za 250 tysięcy euro Brighton kupuje... lekarza za 250 tysięcy euro Kosta Runjaić zaskoczy powrotem do Ekstraklasy?! „Jest kandydatem” Kosta Runjaić zaskoczy powrotem do Ekstraklasy?! „Jest kandydatem” Odrzucił Legię Warszawa, teraz nie żałuje. „Mieli na mnie konkretny plan” Odrzucił Legię Warszawa, teraz nie żałuje. „Mieli na mnie konkretny plan”