OFICJALNIE: Meksyk ogłosił plan przygotowań do mundialu. Pięć meczów towarzyskich

OFICJALNIE: Meksyk ogłosił plan przygotowań do mundialu. Pięć meczów towarzyskich
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Selección Nacional

Reprezentacja Meksyk rozegra pięć spotkań towarzyskich w ramach przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata. Wśród jej przeciwników nie znalazł się żaden rywal z Europy oraz Azji.

Drużyna prowadzona przez Tatę Martino wywalczyła bez większych problemów awans na zbliżający się katarski turniej.

„El Tri” swój udział w nadchodzącym mundialu rozpoczną od rywalizacji w grupie C, gdzie zagrają kolejno z Polską (22 listopada o godzinie 17:00), Argentyną (26 listopada o godzinie 20:00) i Arabią Saudyjską (30 listopada o godzinie 20:00).

Przy takim zestawie przeciwników należało przypuszczać, że Meksykowi będzie zależało na zorganizowaniu w najbliższych miesiącach sparingów z nie tylko z ekipami z regionu przypominającymi stylem gry „Albiceleste”, ale również z kimś z Europy oraz Azji.

Tymczasem przedstawiciele tamtejszego futbolu podążyli inną drogą i skupili się w dużej mierze na rozegraniu meczów towarzyskich z zespołami ze swojego regionu oraz... Nigerią, która wydaje się być w ich mniemaniu najbardziej podobna do „Biało-Czerwonych”.

Plan przedstawiony przez tamtejszą federację piłkarską zakłada rozegranie pięciu spotkań między 27 kwietnia a 31 sierpnia. Zatem nie można wykluczyć, że Meksykanie przed samym startem Mistrzostw Świata zdecydują się jeszcze na zmierzenie z przeciwnikiem z Europy lub Azji.

***

Lista potwierdzonych meczów sparingowych reprezentacji Meksyku

27 kwietnia - Gwatemala

28 maja - Nigeria

2 czerwca - Urugwaj

5 czerwca - Ekwador

31 sierpnia - Paragwaj

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków szuka trenera. „Te dwa nazwiska trzeba brać bardziej na poważnie” Wisła Kraków szuka trenera. „Te dwa nazwiska trzeba brać bardziej na poważnie” Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy