OFICJALNIE: Mertesacker wspomoże Ljungberga w Arsenalu

OFICJALNIE: Mertesacker wspomoże Ljungberga w Arsenalu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Arsenal

Arsenal poinformował, że Per Mertesacker pomoże Fredrikowi Ljungbergowi prowadzić pierwszy zespół „Kanonierów”.

Władze londyńskiego klubu zdecydowały się wczoraj zwolnić Unaia Emery’ego. Obowiązki hiszpańskiego szkoleniowca tymczasowo przejął Ljungberg, który do tej pory był jego asystentem. Wiadomo już, że w najbliższym czasie z pierwszą drużyną „Kanonierów” będzie pracował również Mertesacker.

Niemiec, podobnie jak Ljungberg, jest byłym graczem Arsenalu. W zeszłym roku Mertsesacker został menedżerem akademii angielskiego klubu. Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez „Kanonierów” 35-latek będzie przy zespole do czasu znalezienia nowego trenera.

Mertesacker ma wspomagać Ljungberga na ławce w trakcie niedzielnego starcia ligowego z Norwich City (początek o 15:00).

Na razie nie wiadomo, kto zostanie prawowitym następcą Emery’ego w Londynie. Wśród kandydatów wymienia się Carlo Ancelottiego, Mikela Artetę, Marcelino, Brendana Rodgersa, Mauricio Pochettino, Nuno Espírito Santo oraz Patricka Vieirę. Zdaniem włoskich mediów menedżerem Arsenalu nie zostanie Massimiliano Allegri.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy