OFICJALNIE: Mertesacker wspomoże Ljungberga w Arsenalu

OFICJALNIE: Mertesacker wspomoże Ljungberga w Arsenalu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Arsenal

Arsenal poinformował, że Per Mertesacker pomoże Fredrikowi Ljungbergowi prowadzić pierwszy zespół „Kanonierów”.

Władze londyńskiego klubu zdecydowały się wczoraj zwolnić Unaia Emery’ego. Obowiązki hiszpańskiego szkoleniowca tymczasowo przejął Ljungberg, który do tej pory był jego asystentem. Wiadomo już, że w najbliższym czasie z pierwszą drużyną „Kanonierów” będzie pracował również Mertesacker.

Niemiec, podobnie jak Ljungberg, jest byłym graczem Arsenalu. W zeszłym roku Mertsesacker został menedżerem akademii angielskiego klubu. Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez „Kanonierów” 35-latek będzie przy zespole do czasu znalezienia nowego trenera.

Mertesacker ma wspomagać Ljungberga na ławce w trakcie niedzielnego starcia ligowego z Norwich City (początek o 15:00).

Na razie nie wiadomo, kto zostanie prawowitym następcą Emery’ego w Londynie. Wśród kandydatów wymienia się Carlo Ancelottiego, Mikela Artetę, Marcelino, Brendana Rodgersa, Mauricio Pochettino, Nuno Espírito Santo oraz Patricka Vieirę. Zdaniem włoskich mediów menedżerem Arsenalu nie zostanie Massimiliano Allegri.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy