Oficjalnie: Miazga w NY Red Bulls

Oficjalnie: Miazga w NY Red Bulls
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: New York Red Bulls

Matt Miazga podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze.

Siedemnastolatek związał się z New York Red Bulls, zawodnik jest wychowankiem akademii tego właśnie klubu.
 
- Jestem ekstremalnie szczęśliwy, że podpisaliśmy umowę z Mattem Miazgą. Matt jest utalentowanym reprezentantem USA do lat 18, wychowankiem naszej akademii, jednym z największych talentów amerykańskiej piłki w tym wieku i na tej pozycji. Zrobimy co w naszej mocy, aby pomóc mu w rozwijaniu jego niewątpliwego talentu - zapewnił Andy Roxbourgh, dyrektor sportowy Byków.
 
Mateusz Miazga, bo tak jego personalia przedstawiają się w dokumentach PZPN-u, grał także w reprezentacji Polski do lat 18.  Zresztą we wrześniu minionego roku doszło do dość ciekawego wydarzenia - młody zawodnik zadebiutował w ciągu miesiąca w kadrze U-18 USA i Polski. Na razie jednak wybrał reprezentację amerykańską, powodem - szkoła. Według wszelkich ocen należał do czołowych zawodników młodych Jankesów w ostatnich meczach. Decyzji co do seniorskiej przyszłości jeszcze nie podjął.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy