OFICJALNIE: Michał Helik dołączył do Krystiana Bielika. Barnsley żegna się z Championship

OFICJALNIE: Michał Helik dołączył do Krystiana Bielika. Barnsley żegna się z Championship fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Barnsley straciło matematyczne szanse na wywalczenie utrzymania w Championship po porażce z Huddersfield Town (1:2) w meczu otwierającym 44. kolejkę rywalizacji na zapleczu Premier League.

„The Tykes” awansowali na drugi poziom rozgrywkowy w Anglii w 2019 roku i w swoim pierwszym sezonie utrzymali się rzutem na taśmę w Championship po odniesieniu wyjazdowego zwycięstwa nad Brentfodem (2:1) przy jednoczesnej przegranej poniesionej przez Charlton z Leeds (0:4), który w ten sposób osunął się o pozycję niżej i znalazł w strefie spadkowej.

Przed startem kolejnej kampanii nie doszło w szeregach Barnsley do zbyt wielu zmian, poza udanym zakupem w postaci Michała Helika z Cracovii, dlatego klub był ponownie uważany za kandydata do zaliczenia powrotu do League One. Pierwsze mecze sezonu potwierdzały ten fakt. Wówczas doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca i zatrudnienia Valériena Ismaëla, który całkowicie odmienił oblicze zespołu z Oakwell Stadium, który zakończył zasadniczą część zmagań w strefie barażowej o awans do Premier League. W niej „The Tykes” uznali wyższość Swansea City (0:1, 1:1) w półfinale, ale mimo to mogli być w pełni zadowoleni z przebiegu całego sezonu.

Kolejny rozpoczęli niestety bez wspomnianego trenera na ławce, co momentalnie wypłynęło na pogorszenie wyników osiąganych przez Barnsley, które przez prawie całe trwające rozgrywki okupowało miejsca spadkowe.

Drużyna z Oakwell Stadium wierzyła, że uda się jej powtórzyć scenariusz z kampanii 2019/2020 i rzutem na taśmę pozostać na zapleczu Premier League. Nic takiego nie będzie miało jednak miejsca, bo po porażce z z Huddersfield Town (1:2) w meczu otwierającym 44. kolejkę rywalizacji w Championship straciła ona matematyczne szanse na utrzymanie.

„The Tykes” mają do rozegrania jeszcze trzy spotkania, ale tracą jedenaście punktów do ostatniej bezpiecznej lokaty.

Tym samym Michał Helik dołączył do Krystiana Bielika i jego Derby County, które także straciło nadzieję na pozostanie w drugiej klasie rozgrywkowej.

Środkowy obrońca wypadł z kadry Barnsley w kluczowej fazie trwającego sezonu z uwagi na odniesienie kontuzji na treningu po powrocie z marcowego zgrupowania reprezentacji i nie wróci już rywalizacji do końca rozgrywek.

26-letni defensor wystąpił w 40 meczach w obecnej kampanii i popisał się w nich zdobyciem bramki oraz zaliczeniem asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Legia Warszawa opublikowała komunikat. Odpowiada Szymonowi Jadczakowi [OFICJALNIE] Legia Warszawa opublikowała komunikat. Odpowiada Szymonowi Jadczakowi [OFICJALNIE] Reprezentacja Kataru ma nowego selekcjonera [OFICJALNIE]. Dobrze znane nazwisko Reprezentacja Kataru ma nowego selekcjonera [OFICJALNIE]. Dobrze znane nazwisko

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy