OFICJALNIE: Michał Skóraś sięgnął po mistrzostwo Belgii. Prawdziwy thriller w końcówce decydującego meczu [WIDEO]

2024-05-26 22:07:34; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Michał Skóraś sięgnął po mistrzostwo Belgii. Prawdziwy thriller w końcówce decydującego meczu [WIDEO] Fot. Eleven Sports 3
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Club Brugge zremisowało 0-0 z Cercle Brugge i tym samym zdobyło upragnione mistrzostwo Belgii. Pod koniec niedzielnego meczu drużyna Michała Skórasia była jednak o krok od czarnego scenariusza.

Wraz z początkiem sezonu Club Brugge zdecydowanie nie błyszczało formą, bowiem w czterech pierwszych ligowych spotkaniach drużyna, w której szeregach występuje Michał Skóraś, nie zdołała zanotować ani jednego zwycięstwa.

Z każdym kolejnym spotkaniem jej dyspozycja ulegała jednak znaczącej poprawie, co sprawiało, że jej kibice zaczęli sobie ostrzyć zęby na sukces. Teraz po zakończonym sezonie możemy śmiało stwierdzić, że na pewno się nie zawiedli.

Club Brugge, remisując 0-0 w ostatniej kolejce grupy mistrzowskiej z Cercle Brugge, zapewniło sobie upragnione mistrzostwo Belgii. Remis ten wystarczył, by drużyna, której trenerem jest Nicky Hayen, mogła wyprzedzić o punkt drugi w tabeli Royale Union Saint-Gilloise.

Oprócz tego, że od pierwszych minut w drużynie gospodarzy wystąpił Skóraś, trzeba wyróżnić sytuację z 81. minuty meczu. Wówczas po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł zawodnik gości Leonardo Lopes, który uderzył ją w kierunku bramki.

Początkowo mogło wydawać się, że przekroczyła ona linię, co oznaczało utratę mistrzowskiego tytułu przez Club Brugge. Gospodarze nie zgadzali się z tym i ostatecznie po długiej analizie VAR sędziowie uznali, że gol ten i tak nie mógłby zostać uznany z powodu wcześniejszej pozycji spalonej.

Club Brugge zwieńczyło zatem ten świetny sezon 19. tytułem mistrzowski w swojej całej historii. Warto również wspomnieć, że podopieczni trenera Hayena w Lidze Konferencji Europy odpadli dopiero na etapie półfinału, przegrywając dwumecz z włoską Fiorentiną.

Skóraś w zakończonej już kampanii 2023/2024 rozegrał łącznie 47 spotkań, w których zdobył cztery bramki oraz zanotował osiem asyst. Polak był w ostatnim czasie istotnym elementem mistrzowskiej układanki ekipy z Brugii, z którą obecny kontrakt wiąże go do 30 czerwca 2027 roku.