OFICJALNIE: Michał Żyro w Koronie Kielce

OFICJALNIE: Michał Żyro w Koronie Kielce fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Korona Kielce

Michał Żyro został nowym zawodnikiem Korony Kielce.

Wychowanek Legii Warszawa dołączył do drużyny „Żółto-Czerwonych” na zasadzie wolnego transferu i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2020 roku. W umowie zawartej z piłkarzem znalazł się także zapis umożliwiający przedłużenie jego pobytu w ekipie z województwa świętokrzyskiego o kolejne dwanaście miesięcy.

26-letni skrzydłowy, mogący również występować na pozycji środkowego napastnika, był w ostatnich sezonach formalnie związanych z Wolverhampton. Żyro zanotował udane wejście do drużyny „Wilków”, ale niestety w kwietniu 2016 roku został brutalnie sfaulowany przez Antony'ego Kaya i doznał zerwania więzadła pobocznego strzałkowego (LCL).

Po powrocie do pełni zdrowia nie znajdował się w już w planach właścicieli i sztabu szkoleniowego angielskiego klubu. Z tego tez powodu powędrował najpierw na wypożyczenie do Charltonu i ostatnio do Pogoni Szczecin.

Pięciokrotnemu reprezentantowi Polski nie wiodło się jednak najlepiej w zespole „Portowców”. Był to efekt głównie jego problemów zdrowotnych i dlatego rozegrał tylko jedenaście meczów dla ekipy z województwa zachodniopomorskiego, w których strzelił jedną bramkę.

Michał Żyro jest już siódmym letnim wzmocnieniem Korony. Przed nim do klubu z Kielc dołączyli - Marek Kozioł, Luka Kukić, Mateusz Spychała, Michal Papadopulos, Themistoklis Tzimopoulos i Daniel Dziwniel.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy