OFICJALNIE: Michel Bastos kończy karierę

OFICJALNIE: Michel Bastos kończy karierę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fox Sports Brasil

Michel Bastos zakończył swoją przygodę z futbolem w wieku 36 lat.

Doświadczony obrońca poinformował za pośrednictwem brazylijskich mediów, że nadszedł odpowiedni czas na to, aby zawiesić korki na kołku.

- Postanowiłem zakończyć karierę. Bóg bardzo mnie pobłogosławił i pozwolił mi przez 20 lat uprawiać piłkę nożną na zawodowym poziomie. Z uśmiechem patrzę wstecz na to, co zrobiłem i widzę, że teraz trzeba mieć też inne priorytety. Podjęta przeze mnie decyzja była trudna, ale nieuchronnie zbliżałem się do tego momentu. Zrealizowałem prawie wszystkie moje cele i teraz życie będzie toczyło się dalej. Mam dwójkę dzieci, które tęsknią za ojcem - powiedział Michel Bastos.

- Mimo wszystko nadal uważam, że mam odpowiednie warunki do gry w piłkę nożną, ale myślę, że powinna ona dawać szczęście, mi ostatnio tego brakowało. Widziałem wiele rzeczy w futbolu w ostatnich latach. Przez dwanaście lat grałem poza Brazylią i powrót do kraju spowodował, że musiałem się zmierzyć z pewnymi problemami, z którymi nie miałem do czynienia w Europie. Chodzi mi między innymi o włamania do klubów i domów oraz grożenie piłkarzom i członkom jego rodziny. Na zewnątrz też nie czujesz się bezpiecznie. Krytyka i wygwizdywanie za słabą grę jest normą, ale na pozostałe rzeczy nie mogę się zgodzić - dodał defensor.

Brazylijczyk rozpoczynał swoją karierę w EC Pelotas, gdzie został dość szybko wypatrzony przez skautów Feyenoordu, którzy doprowadzili do jego sprowadzenia do drużyny z Rotterdamu w lipcu 2001 roku. Pierwsza przygoda z europejskim futbolem w wykonaniu utalentowanego zawodnika nie wypadła zbyt okazale i zakończyła się powrotem do rodzimego kraju po dwóch latach.

Czas pokazał, że Michel Bastos w dobrym momencie wykonał krok wstecz, ponieważ za sprawą udanych występów w Grêmio Porto Alegre, Figueirense i Atlético Paranaense otrzymał drugą szansę na pokazanie się w europejskich rozgrywkach i tym razem ją wykorzystał, ponieważ spędził bardzo udane lata w szeregach Lille OSC (2006-2009) i Olympique'u Lyon (2009-2013). Z tym drugim klubem sięgnął po Puchar (2011/2012) oraz Superpuchar Francji (2012).

Doświadczony obrońca reprezentował na późniejszym etapie kariery jeszcze barwy takich zespołów jak Schalke 04, AS Roma i Al-Ain. Po zakończeniu pobytu w ostatniej z wymienionych drużyn wrócił do Brazylii w 2013 roku i od tego czasu występował w São Paulo, Palmeiras, Sport Recife i América-MG.

36-latek zaliczył ponadto dziesięć występów w narodowych barwach i razem z kadrą „Canarinhos” wziął udział w Mistrzostwach Świata w 2010 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy