OFICJALNIE: Michel Bastos kończy karierę

OFICJALNIE: Michel Bastos kończy karierę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fox Sports Brasil

Michel Bastos zakończył swoją przygodę z futbolem w wieku 36 lat.

Doświadczony obrońca poinformował za pośrednictwem brazylijskich mediów, że nadszedł odpowiedni czas na to, aby zawiesić korki na kołku.

- Postanowiłem zakończyć karierę. Bóg bardzo mnie pobłogosławił i pozwolił mi przez 20 lat uprawiać piłkę nożną na zawodowym poziomie. Z uśmiechem patrzę wstecz na to, co zrobiłem i widzę, że teraz trzeba mieć też inne priorytety. Podjęta przeze mnie decyzja była trudna, ale nieuchronnie zbliżałem się do tego momentu. Zrealizowałem prawie wszystkie moje cele i teraz życie będzie toczyło się dalej. Mam dwójkę dzieci, które tęsknią za ojcem - powiedział Michel Bastos.

- Mimo wszystko nadal uważam, że mam odpowiednie warunki do gry w piłkę nożną, ale myślę, że powinna ona dawać szczęście, mi ostatnio tego brakowało. Widziałem wiele rzeczy w futbolu w ostatnich latach. Przez dwanaście lat grałem poza Brazylią i powrót do kraju spowodował, że musiałem się zmierzyć z pewnymi problemami, z którymi nie miałem do czynienia w Europie. Chodzi mi między innymi o włamania do klubów i domów oraz grożenie piłkarzom i członkom jego rodziny. Na zewnątrz też nie czujesz się bezpiecznie. Krytyka i wygwizdywanie za słabą grę jest normą, ale na pozostałe rzeczy nie mogę się zgodzić - dodał defensor.

Brazylijczyk rozpoczynał swoją karierę w EC Pelotas, gdzie został dość szybko wypatrzony przez skautów Feyenoordu, którzy doprowadzili do jego sprowadzenia do drużyny z Rotterdamu w lipcu 2001 roku. Pierwsza przygoda z europejskim futbolem w wykonaniu utalentowanego zawodnika nie wypadła zbyt okazale i zakończyła się powrotem do rodzimego kraju po dwóch latach.

Czas pokazał, że Michel Bastos w dobrym momencie wykonał krok wstecz, ponieważ za sprawą udanych występów w Grêmio Porto Alegre, Figueirense i Atlético Paranaense otrzymał drugą szansę na pokazanie się w europejskich rozgrywkach i tym razem ją wykorzystał, ponieważ spędził bardzo udane lata w szeregach Lille OSC (2006-2009) i Olympique'u Lyon (2009-2013). Z tym drugim klubem sięgnął po Puchar (2011/2012) oraz Superpuchar Francji (2012).

Doświadczony obrońca reprezentował na późniejszym etapie kariery jeszcze barwy takich zespołów jak Schalke 04, AS Roma i Al-Ain. Po zakończeniu pobytu w ostatniej z wymienionych drużyn wrócił do Brazylii w 2013 roku i od tego czasu występował w São Paulo, Palmeiras, Sport Recife i América-MG.

36-latek zaliczył ponadto dziesięć występów w narodowych barwach i razem z kadrą „Canarinhos” wziął udział w Mistrzostwach Świata w 2010 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Barcelona wyceniła Arturo Vidala Barcelona wyceniła Arturo Vidala Jagiellonia Białystok: Piłkarze nie zgadzają się na redukcję pensji Jagiellonia Białystok: Piłkarze nie zgadzają się na redukcję pensji UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników! Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników! André Villas-Boas chce skończyć sezon w... grudniu. „To będzie najbardziej opłacalne” André Villas-Boas chce skończyć sezon w... grudniu. „To będzie najbardziej opłacalne” Coutinho zgadza się na kolejne wypożyczenie. Jest tylko jeden warunek! Coutinho zgadza się na kolejne wypożyczenie. Jest tylko jeden warunek!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy