OFICJALNIE: Michele Marconi z dziesięciomeczowym zawieszeniem za rasizm

OFICJALNIE: Michele Marconi z dziesięciomeczowym zawieszeniem za rasizm
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: FIGC

Michele Marconi z, występującej na poziomie Serie B, Pizy otrzymał zawieszenie na 10 meczów. Jest to pokłosie obrazy na tle rasowym, której dopuścił się względem pomocnika Chievo - Joela Obiego.

Do incydentu doszło podczas meczu Serie B pomiędzy wspomnianymi powyżej Pizą i Chievo. Starcie, które, z przyczyn pozasportowych, wzbudziło wiele kontrowersji odbyło się 22 grudnia ubiegłego roku.

Jednak w końcu, po ponad czterech miesiącach, zapadł wyrok w tej sprawie. Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) ogłosiła oficjalną karę po rozpatrzeniu sprawy w sądzie apelacyjnym FIGC.

Michele Marconi został zawieszony aż na 10 spotkań. Wszystko dlatego, że 31-latek „skierował rasistowskie obelgi w kierunku pomocnika Chievo, Joela Obiego, podczas meczu Pisa - Chievo 22 grudnia”. Uzasadnienie o takiej treści znalazło się w oświadczeniu FIGC.

Działacze Chievo, zaraz po zakończeniu grudniowego starcia, napisali w oświadczeniu, że Joel Obi był „obiektem niesławnej i haniebnej frazy, która nie ma nic wspólnego z najbardziej podstawowymi wartościami sportu - etyką i szacunkiem”. Ponadto stwierdzili, że Marconi użył określenia „bunt niewolników” wobec byłego pomocnika Interu Mediolan i Torino.

Włodarze Pizy stwierdzili wówczas, że klub "dystansuje się" od oświadczenia Chievo, dodając, że rzekoma zniewaga nie została wykryta przez sędziów meczowych oraz mikrofony na boisku. „Co więcej, nasz zawodnik stwierdził, że nie obrażał przeciwnika, nie mówiąc już o obrazie rasowej” - dodali.

W tym sezonie Marconi był w niezłej dyspozycji. W 35 meczach Serie B strzelił 13 goli, dokładając do tego 2 asysty. Wiadomo już, że tych liczb nie będzie mu dane poprawić w obecnej kampanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy