OFICJALNIE: Michele Marconi z dziesięciomeczowym zawieszeniem za rasizm

OFICJALNIE: Michele Marconi z dziesięciomeczowym zawieszeniem za rasizm
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: FIGC

Michele Marconi z, występującej na poziomie Serie B, Pizy otrzymał zawieszenie na 10 meczów. Jest to pokłosie obrazy na tle rasowym, której dopuścił się względem pomocnika Chievo - Joela Obiego.

Do incydentu doszło podczas meczu Serie B pomiędzy wspomnianymi powyżej Pizą i Chievo. Starcie, które, z przyczyn pozasportowych, wzbudziło wiele kontrowersji odbyło się 22 grudnia ubiegłego roku.

Jednak w końcu, po ponad czterech miesiącach, zapadł wyrok w tej sprawie. Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) ogłosiła oficjalną karę po rozpatrzeniu sprawy w sądzie apelacyjnym FIGC.

Michele Marconi został zawieszony aż na 10 spotkań. Wszystko dlatego, że 31-latek „skierował rasistowskie obelgi w kierunku pomocnika Chievo, Joela Obiego, podczas meczu Pisa - Chievo 22 grudnia”. Uzasadnienie o takiej treści znalazło się w oświadczeniu FIGC.

Działacze Chievo, zaraz po zakończeniu grudniowego starcia, napisali w oświadczeniu, że Joel Obi był „obiektem niesławnej i haniebnej frazy, która nie ma nic wspólnego z najbardziej podstawowymi wartościami sportu - etyką i szacunkiem”. Ponadto stwierdzili, że Marconi użył określenia „bunt niewolników” wobec byłego pomocnika Interu Mediolan i Torino.

Włodarze Pizy stwierdzili wówczas, że klub "dystansuje się" od oświadczenia Chievo, dodając, że rzekoma zniewaga nie została wykryta przez sędziów meczowych oraz mikrofony na boisku. „Co więcej, nasz zawodnik stwierdził, że nie obrażał przeciwnika, nie mówiąc już o obrazie rasowej” - dodali.

W tym sezonie Marconi był w niezłej dyspozycji. W 35 meczach Serie B strzelił 13 goli, dokładając do tego 2 asysty. Wiadomo już, że tych liczb nie będzie mu dane poprawić w obecnej kampanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy