OFICJALNIE: Miedź Legnica z pierwszym transferem po spadku

OFICJALNIE: Miedź Legnica z pierwszym transferem po spadku
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Miedź Legnica

Miedź Legnica potwierdziła przeprowadzenie transferu. Jej barwy zasilił Daniel Stanclik.

Chociaż klub postawił przed startem sezonu na ciekawe nazwiska z bogatym doświadczeniem na europejskich boiskach, nie udało mu się utrzymać w Ekstraklasie.

Zapadły już pierwsze decyzje będące następstwem spadku do I ligi. Pożegnanych zostało aż dziesięciu piłkarzy, w tym kapitan zespołu.

W tej sytuacji uzupełnienie braków kadrowych jest nieodzowne.

Idąc tym tropem, „Miedzianka” dokonała pierwszego wzmocnienia. Od przyszłej kampanii w jej trykocie będzie występował Daniel Stanclik.

Środkowy napastnik ma za sobą bardzo udane rozgrywki. Na poziomie II ligi strzelił 15 goli oraz zanotował trzy asysty, ale GKS-owi Jastrzębie nie udało się uzyskać przepustki na grę o szczebel wyżej.

23-latek przybywa do Legnicy na mocy transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał umowę, która posiada datę końcową 30 czerwca 2027 roku.

– Przechodzę do bardzo mocnego klubu. Choć Miedź spadła z PKO BP Ekstraklasy, to wciąż jest to bardzo dobra drużyna, która zasługuje na grę w piłkarskiej elicie. Zrobię wszystko, by przyczynić się do powrotu Miedzi do najwyższej klasy rozgrywkowej – oświadczył najnowszy nabytek Miedzi.

Swego czasu Stanclik był związany z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jak dotąd w I lidzie wystąpił 13 razy i zdobył dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy