OFICJALNIE: Mieli grać w barażach o Serie A, zostali zdegradowani. Palermo w Serie C!

OFICJALNIE: Mieli grać w barażach o Serie A, zostali zdegradowani. Palermo w Serie C! fot.
Mateusz Michałek
Źródło: FIGC

Włoska federacja poinformowała o zdegradowaniu Palermo do Serie C.

Zespół z Sycylii z dorobkiem 63 punktów zakończył sezon zasadniczy na trzecim miejscu w tabeli Serie B. Oznaczało to, że Palermo wraz z pięcioma innymi drużynami powalczy w barażach o awans na najwyższy włoski szczebel. Decyzją włoskiej federacji ekipa ze Stadio Renzo Barbera została jednak przesunięta na ostatnią lokatę i w przyszłym sezonie zagra w Serie C. To efekt nieprawidłowości finansowych, w tym prania brudnych pieniędzy. Zamieszany w to jest wieloletni właściciel klubu, Maurizio Zamparini.

Palermo odwoła się od decyzji, ale wszystko wskazuje na to, że niewiele tym wskóra. Tak czy siak całe zamieszanie może opóźnić wspomniane baraże, których początek zaplanowano na 17 maja.

Jeśli werdykt nie ulegnie zmianie, miejsce Palermo zajmie w nich dziewiąta Perugia. Do przetasowań dojdzie oczywiście również w dolnych rejonach tabeli Serie B. Z siedemnastego na szesnaste miejsce wskoczy Foggia, a to oznacza, że zagra ona w barażach o utrzymanie. Udział w nich weźmie też Salernitana, a całkowicie nad kreską znajdzie się Venezia.

Piłkarzami Palermo są 25-letni Radosław Murawski (32 występy i jeden gol w Serie B) oraz 24-letni Przemysław Szymiński (20 meczów, bramka, asysta). Po spadku drużyny do Serie C obaj zapewne ją opuszczą.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy